Haberler

Cloudflare’de Yaşanan Büyük Kesintinin Sebebi Belli Oldu

Cloudflare’de bu gün yaşanan kesinti onlarca müşteri ve yüzlerce online platformu etkiledi. Yaşanan sorunun kaynağı yavaş yavaş netleşirken Bugünkü kesintiye yol açan değişiklik, Cloudlfare’in en yoğun konumlarındaki veri merkezlerini dahili olarak Multi-Colo PoP (MCP) olarak bilinen daha dayanıklı ve esnek mimariye dönüştürecek proje çalışması ve bu proje sırasında yapılan network değişikliği.

Cloudflare yapıtığı açıklamada “Veri merkezilerimizin 19’unda trafiği etkileyen bir kesinti yaşadı. Yaşanan bu kesinti daha önceden planlanan ve hizmetlerimizi iyileştirmek için yapılan çalışma sırasında meydana geldi.” dedi. Bu kesinti sırasında en çok etkilenen platformlar ise Amazon, Twitch, Amazon Web Services, Steam, Coinbase, Telegram, Discord, DoorDash, Gitlab oldu ve yine en çok etkilenen veri merkezleri ise Amsterdam, Atlanta, Ashburn, Chicago, Frankfurt, Londra, Los Angeles, Madrid, Manchester, Miami, Milano, Mumbai, Newark, Osaka, São Paulo, San Jose, Singapur, Sidney ve Tokyo oldu.

Etkilenen konumlar Cloudflare’ın tüm ağının yalnızca %4’ünü etkilesede, kesintileri Cloudflare tarafından küresel olarak işlenen tüm HTTP isteklerinin yaklaşık %50’sini etkiledi.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.