Haberler

Chrome’un RSS Takip Düğmesi Android’e Geliyor

Google RSS’den hala ümidini kesmemiş durumda. Bu yılın başlarında Chrome’un Android sürümü için takip et düğmesi test edilmekteydi. Bununla kullanıcılar internet sitelerinden yeni bir sekmede güncellemeler alabiliyordu.Bugün itibariyle özellik tarayıcının stabil versiyonuna gelmiş bulunuyor. Artık bütün Android kullanıcıları takip et özelliğini kullanabilecek.

Eğer Chrome 94 ya da stabil-öncesi bir versiyonu kullanıyorsanız takip etme (follow) özelliğini meüde çoktan görüyor olabilirsiniz.Eğer göremiyorsanız da özelliği el ile aktive edebilirsiniz. chrome://flags ‘e gittiğinizde “web feed”i aratıp ve özelliği aktive edebilirsiniz. Takip et düğmesi şu an için sadece Android’de bulunuyor. Chrome mühendislik yöneticisi Adrienne Porter Felt’e göre önümüzdeki yıl iOS’e de gelecek.

Maalesef bu özellik özel RSS okuyucuları seviyesinde bir kullanılabilirliğe halen sahip değil. Ayrıca Google Reader’ın yıllar önce öldürülmesini de affettirmiyor. Ama yine de en sevdiğiniz siteleri güncel takip etmek istiyorsanız işe yarayabilir.

Kaynak: engadget.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.