Haberler

BtcTurk Siber Saldırıya Uğradı!

Kripto para borsası BtcTurk, 22 Haziran 2024 tarihinde siber saldırıya maruz kaldığını duyurdu. Saldırı, BtcTurk mobil uygulaması üzerinden yapılan bir açıklama ile kamuoyuna bildirildi.

Saldırı sonucunda, 10 adet kripto paranın bulunduğu sıcak cüzdanlardaki bakiyelerin bir kısmının etkilendiği belirtildi. Ancak saldırının büyüklüğü veya ne kadarlık bir bakiyenin etkilendiği hakkında henüz net bir bilgi verilmedi.

BtcTurk yetkilileri tarafından yapılan ilk açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Ekiplerimiz, 22 Haziran 2024 tarihinde platformumuzdan kontrol dışı çekimlerin yaşandığı bir siber saldırı tespit etmiştir. Bu saldırıdan sadece 10 adet kripto paranın sıcak cüzdanlarındaki bakiyelerin bir kısmı etkilenmiş olup, varlıkların çok büyük bir kısmının tutulduğu soğuk cüzdanlarımız güvendedir.”

Şirket, finansal gücünün bu saldırıdan etkilenen tutarların çok üstünde olduğunu ve kullanıcı varlıklarının bu kayıplardan etkilenmeyeceğini vurguladı. Ayrıca, konuyla ilgili detaylı araştırmaların sürdüğü ve resmi makamlarla iletişime geçildiği belirtildi. Tedbir olarak kripto para yatırma ve çekme işlemleri geçici olarak durdurulmuş olup, çalışmalar tamamlandıktan sonra işlemler tekrar kullanıma açılacaktır.

BtcTurk’ün bu siber saldırıya karşı aldığı önlemler ve konuyla ilgili gelişmeler kamuoyu ile paylaşılmaya devam edecektir.

Kaynak: https://kripto.btcturk.com/kurumsal/duyuru-detay/siber-saldiri-bilgilendirmesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu