Haberler

Bitcoin’in Değeri 33.000 Dolara Yükseldi

Yıllardır süren 20000 dolara varma hedefine daha bir kaç hafta önce ulaşan Bitcoin, yine başardı. CoinDesk’e göre kriptopara Bitcoin cumartesi günü 33000 dolar değeri aştı.

Bitcoin’in çıktığı bu en yüksek değer daha bir yıl önce nerede olduğu düşünüldüğünde oldukça etkileyici. Bitcoin mart ayında sadece 2 günde %50 değer kaybederek 4000 doların altına düşmüştü. Bu düşüş Wall Street’in salgının ilk günlerindeki volatilitesine paralel seyrediyordu. Buna rağmen dünyanın lider kripto parası yılı %300’den daha fazla bir artışla kapattı.

Yine de bunun gidip hemen Bitcoin almak için bir gerekçe olmadığını söylemek gerekiyor. Dünya çapında bir sağlık krizi içinde bulunduğumuzu göz önünde bulundurursak tabii ki zorla kazandığınız paranızı Bitcoin’e harcamamalısınız. Bitcoin dengesizliği ile ünlüdür ve yakın yıllarda heyecan yarattığı kadar umutsuzluğa da sevk etmiştir.

FICO’nun bankalar için kriptopara risk değerlendirme çözümü yaratması, kurumsal yatırımlar ve destek, Paypal’ın geçen sene online ödemeler için Bitcoin’i kabul edeceğini açıklaması ve kullanıcıların kriptopara alım, satım ve elde tutumuna izin vereceği açıklaması gibi örnekler sayesinde, şüphesiz Bitcoin bu yıl fazla göz önünde olmanın faydasını gördü.

BlackRock’da global sabit gelir baş yatırımcısı olan Rick Rieder gib öteki yatırım oyuncularına göre de Bitcoin burada kalmaya devam edecek ve altının yerine geçme potansiyeli bile bulunuyor. Buna rağmen kasım ayı itibariyle Rieder’in Bitcoin’i herhangi bir yatırım porföyüne eklememesi kriptoparanın halen güven vermediğine işaret olsa gerek.

Kaynak: gizmodo.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.