Haberler

Azure Sentinel Genel Kullanıma Hazır

Microsoft’ un ilk olarak Şubat ayında ön izleme olarak bizlere sunduğu bulut temelli bir SIEM ürünü olan sentinel artık tüm müşterilerin üretim ortamında kullanıma hazır.

Azure Sentinel, Microsoft’ un bulut tabanlı yeni nesil SIEM ürünüdür. Bu tanım aslında ilk bakışta konuyu özetlemek için kullanılsa da Azure Sentinel bir SIEM ürününden fazlasıdır. Kurumsal seviyede gerek yerleşik gerekse bulut tabanlı alt yapınızın “intelligent security analytics” olarak isimlendirilen akıllık güvenlik analizi yapan bir üründür. Yani tüm kurumunuzdan alınan logların toplandığı ve işlendiği bir merkez olarak düşünebilirsiniz.

Bu konuda ÇözümPark üzerinde pek çok makale bulabilirsiniz. Daha fazla bilgi için ise aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz.

https://www.microsoft.com/security/blog/2019/09/24/azure-sentinel-cloud-native-siem-empowers-defenders-generally-available/

Hakan Uzuner

2002 yılından beri aktif olarak bilişim sektöründe çalışmaktayım. Bu süreç içerisinde özellikle profesyonel olarak Microsoft teknolojileri üzerinde çalıştım. Profesyonel kariyerim içerisinde eğitmenlik, danışmanlık ve yöneticilik yaptım. Özellikle danışmanlık ve eğitmenlik tecrübelerimden kaynaklı pek çok farklı firmanın alt yapısının kurulum, yönetimi ve bakımında bulundum. Aynı zamanda ÇözümPark Bilişim Portalı nın Kurucusu olarak portal üzerinde aktif olarak rol almaktayım. Profesyonel kariyerime ITSTACK Bilgi Sistemlerinde Profesyonel Hizmetler Direktörü olarak devam etmekteyim.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. SIEM artık yakın gelecekte tüm firmaların duyduğu bir terim olacak gibi. Yatırım maliyetleri yüksek olan ürünlerin bulut üzerinde olması çok güzel. Bilgilendirme için teşekkürler hocam.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu