Haberler

Aylardır Bulunamayan Jack Ma Sonunda Ortaya Çıktı

Çin’in e-ticaret devi Alibaba’nın hem başkanı hem de kurucularından biri olan milyarder Jack Ma, ekim 2020 tarihinden beri her neredeyse sonunda kendini gösterdi.

Tianmu News tarafından yayınlanan bir videoda görülen Ma, Yerel Öğretmenler Girişimi isimli kuruluşun düzenlediği bir etkinliğe video görüntülü bir katılımda bulundu. Kendisi aynı zamanda Hangzhou yakınlarındaki bir okulu ziyaret ederken kısaca görüntülenebildi. Tianmu’ya göre ilk görüntü yerel zamana göre çarşamba gününe aitken ikinci videonun hangi tarihe ait olduğu teyit edilemiyor.

Jack Ma Photographer: Marlene Awaad/Bloomberg

Kasım 2020 tarihinde, Çin regülatörleri Alibaba Grubu üzerine çökmüş ve hisse satışlarında bir rekor olan 37 milyar dolara varan hisse satımını durdurmuştu. Bu olay Alibaba’nın market değerinden doğrudan 68 milyar dolar sildi. Çin hükümetine bağlı Shanghai Stock Exchange’in CNN’e yaptığı açıklamaya göre hisse satımı, Alibaba ve bağlı bulunduğu Ant Group’un Çin Dışişleri Bakanlığının koyduğu bazı listeleme ve açıklama kurallarına uymayan büyük sorunlara sahip olması sebebiyle durduruldu. Çin Dışişleri Bakanlığı olayı bir iç regülasyon olarak tanımlıyor.

Hükümetin müdahalesinden bir ay önce Ma’nin regülatörlere “rehin dükkanı” mentalitesine sahip olduklarını söylediği biliniyor. CEO’nun yakın zamandaki kayboluşu, ortalıkta bir süre gözükmeyerek dikkatleri üzerinden uzaklaştırmaya çalışmak olarak yorumlanabilir.

Ma’nın Alibaba’nın merkezinin de bulunduğu Hangzhou’ya yakın bir ilkokulu ziyaret ettiği videoda kendisi siyah bir şapka ve kış ceketi giyerken gözüküyor fakat bu videonun da ne zamana ait olduğu belirtilmiyor.

The Journal’ın yaptığı habere göre Alibaba ve Alipay çalışanları Ma’nın ortaya çıkışını kendi aralarında kutladı.

Kaynak: gizmodo.com

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.