Haberler

Asus AMD ve Nvidia Grafik Kartlarının Fiyatlarını “Agresif” Şekilde Düşürecek

Asus tüm ekran kartları boyunca yüksek miktarda bir fiyat düşüşüne gideceğini açıkladı. Bu GPU alıcıları için harika bir haber. Fiyat etiketleri konusunda pozitif ses çıkaranların başında PC Gamer geliyor. PC Gamer yakın zamanda ekran kartı üreticisi ile doğrudan görüşmeler içinde olmuştu.

Asus ayrıca bütün SKU’lar boyunca fiyat düşüşüne gideceğini açıkladı. Bu da fiyat düşüşünün farklı model ekran kartlarını içereceği anlamına geliyor. Firma “Tavsiye edilen etiket fiyatlarını agresif şekilde düşüreceği” açıklamasında bulunuyor.

Buradaki “agresif” kelimesinin kullanımı Asus ürünlerinin uğrayacağı fiyat kesintileri için iyi şeylere işaret ediyor. Şüphesiz rekabetci fiyat aralıklarında kalmak isteyen öteki kart üreticileri de yakında fiyat düşüşüne gitmek zorunda kalacaklar.

Ayrıca Intel’in kendi Arc Alchemist grafik kartları da bu hafta piyasaya sunulacaklar. Başlangıçta sadece laptop ekran kartları olarak çıkarılacak olan bu kartlar, bu yılın 2. ekonomik çeyrağinde masaüstü modelleriyle piyasaya çıkacaklar. Intel’in bu kartlardan piyasaya yüksek miktarda çıkarması bekleniyor ve bunun da artan stoklarla birlikte fiyat düşüşlerine yardımcı olması bekleniyor. Nisan ayının sonu ile mayısın başlangıcında fiyatların daha çekici seviyelere inmesine başlanacağı söyleniyor.

Kaynak: techradar.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu