Haberler

Apple’ın Geliştirici Betaları Artık Bedava

Apple, ücretsiz Apple geliştirici hesabı olan kullanıcıların artık ücret ödeyenlerle aynı anda şirketin en son yazılım geliştirme sürümlerine erişebileceğini duyurdu. Bu değişiklikle OS beta sürümleri, yıllık 99 dolarlık Apple Geliştirici Programı ücretini ödemeden yüklenilebilecek. Bu, kullanıcıların bugünden itibaren çeşitli beta sürümlerini ücretsiz olarak yükleyebilecekleri anlamına geliyor, ancak bunun için bir Apple Geliştirici hesabı gerekiyor.

Bu değişiklikle birlikte, beta sürümlerinin dağıtımında da yenilikler oldu. Kullanıcılar artık cihazlarının yazılım güncelleme ayarları içinden beta sürümlerini yükleyebiliyorlar. Apple, hala geliştirici betalarına erişmek için üyelik ücreti talep etse de, ücret ödemek istemeyen kullanıcılar halka açık betayı beklemek zorunda kalmayacaklar. Halka açık betaların Temmuz ayında gelmesi planlanıyor.

Ancak beta sürümlerinin hatalar içerebileceği ve ana cihazlarda kullanmanın riskli olabileceği unutulmamalı. Ayrıca, watchOS 10, tvOS 17, HomePod 17 ve AirPods gibi bazı platformlarda beta sürümü yükledikten sonra halka açık ve kararlı yazılıma geri dönüş mümkün olmayabiliyor.

Kaynak: engadget.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu