Haberler

Apple’ın CEO’su Tim Cook Kendisine Yeni Bir Hedef Belirledi

Bloomberg’den Mark Gurman’ın haberine göre, Tim Cook dört yıl sonra bitecek sözleşmesi nedeniyle 2025-2028 yılları arasında emekli olacak. 60 yaşındaki CEO, emekli olmadan önce Apple’ın faaliyet göstereceği yeni bir sektör ve ürün için tanıtım yapmayı planlıyor.

Steve Jobs’tan sonra Apple’ın CEO’luk koltuğunu devralan Tim Cook, göreve geldiğinden beri 153 milyar dolarlık şirketin değerini tam olarak 2 trilyon dolara çıkarmayı başardı. Tim Cook döneminde, Apple ile özdeşleşmiş ürünlerde büyük güncellemeler ve olumlu değişiklikler yaşandı. Tim Cook’un emeklilik süresi yaklaştığı için, emekli olmadan önce önemli bir projeyle CEO’luk görevini devretmeyi hedefliyor.

Tim Cook’un AR/VR Teknolojisine Yatırım Yapması Bekleniyor

Tim Cook’un yatırım yapacağı ürünün, artırılmış gerçeklik (AR) ve sanal gerçeklik (VR) teknolojisi ya da Apple Car isimli elektrikli araç projelerinden biri olacağı düşünülüyor. Mark Gurman’ın iddiasına göre Tim Cook’un AR/VR teknolojisi üzerinde çalışma yapması daha olası görünüyor.

Gurman konuyla ilgili şu ifadeleri bültenine yazdı: “Apple’daki inanışa göre Tim Cook, bir büyük ürün daha ortaya koyduktan sonra emekliliğe ayrılacak. Bu büyük ürün ise elektrikli bir araba değil de bir artırılmış gerçeklik gözlüğü olacak gibi görünüyor. Kendisi bir silikon vadisi şirketi yönetmenin bir genç işi olduğunun farkında. Bu yüzden koltuğunu çürütmeden görevinden ayrılacak.”

Bloomberg’in raporunda Tim Cook’tan sonra CEO olarak başa geçebilecek isimler de tahmin edildi. Apple’ın yönetiminde görev yapan bu isimler arasında; Jeff Williams, Greg Joswiak, Deirdre O’Brien ve John Ternus bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.