Haberler

Apple, Gorilla Glass’ın Üreticisi Corning’e 45 Milyon Dolar Yatırım Daha Yaptı

Söz konusu yatırımın resmi duyurusu, Apple’ın 2023’te piyasaya bükülebilir bir iPhone sunacağına dair söylentilerin çıkması ile yapıldı.

Apple, ABD merkezli bir şirket olan Corning’e geçtiğimiz dört yıl içinde halihazırda yapmış olduğu 450 milyon dolarlık yatırıma ek olarak, Advanced Manufacturing Fund’dan (Gelişmiş Üretim Fonu) 45 milyon dolarlık yatırım daha yapıyor. Apple’ın duyurusuna göre, yatırım “Corning’in ABD’deki üretim kapasitesini genişletecek, araştırma ve geliştirmeyi, dayanıklılığı ve uzun ömürlü ürün üretmeyi destekleyen yenilikçi yeni teknolojilere yönlendirecek.”

Apple invests another $45 million in Gorilla Glass maker Corning

Corning, iPhone, iPad ve Apple Watch gibi çeşitli Apple ürünleri için cam üretmekte. İki şirketin ilk iPhone modeline kadar uzanan bir geçmişi var. Geçen yıl, Apple’ın “herhangi bir akıllı telefon camından daha sert” olduğunu iddia ettiği ve en son amiral gemilerini düşmelerden kaynaklanan hasara karşı dört kat daha dayanıklı hale getiren iPhone 12 serisinin Ceramic Shield teknolojisi üzerinde işbirliği yaptılar. Apple’ın yanı sıra Corning’in ürettiği Gorilla Glass, Samsung Galaxy S21 Ultra da dahil olmak üzere sayısız Android üreticisinin telefonlarında da kullanılmakta.

Corning 2019’da bükülebilir bir cam geliştirdiğini duyurdu

Apple, Corning’in 45 milyon dolarlık yatırımı tam olarak nasıl kullanacağına dair bir açıklama yapmadı. Ancak söz konusu yatırımın, Apple’ın 2023’te katlanabilir bir iPhone piyasaya süreceğine dair çıkan son söylentiler ile aynı zamana denk gelmesi yatırım haberine olan ilgiyi arttırdı. 2019’da Corning’in bükülebilir bir cam geliştirdiği duyurulmuştu. Buna ek olarak şirket geçen Şubat’ta, teknolojiyi kullanan cihazların 12 ila 18 ay içinde pazara sunulmasını beklediğini söyledi. Eğer bükülebilir cam isteneni verebilirse, Samsung’un çıkarmış olduğu bükülebilir telefonların aksine, plastik koruma katmanı gerektirmeyen daha dayanıklı katlanabilir telefonlar geliştirilebilir.

Corning yetkilileri, geçen yıl bükülebilir cam konusundaki hedefleriyle ilgili olarak, “Bugün Gorilla Glass ile bir telefon aldığınızda cama dokunuyorsunuz … biz de bunun için çalışıyoruz,” açıklamasını yapmıştı.

Kaynak: theverge.com

Diğer Haberler

Clubhouse Sonunda Android’e Geldi
Binance Para Çekimlerinin Yeniden Başlatıldığını Duyurdu
Binance Tüm Para Çekimlerinin Geçici Olarak Askıya Alındığını Duyurdu
Rus Bilgisayar Korsanlarının Son Zamanlarda Aktif Olarak Kullandığı Güvenlik Açıkları Belirlendi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu