Anasayfa » Android 11 Gelişmiş Özellikleriyle Bugün Kullanıma Sunuldu

Makaleyi Paylaş

Haberler

Android 11 Gelişmiş Özellikleriyle Bugün Kullanıma Sunuldu

android 11 pixel ve xaoimi
Android 11 bazı modeller için yayınlandı.

Android 11 mobil işletim sistemi, bugün bazı marka ve modelleri için kullanıma sunuldu. İşte yeni özelliklerden bazıları.

Sohbet, bağlantılı cihazlar ve gizlilik

Android Güncelleme Ekranı
Google Android 11 Güncellemesi

Google, Pixel, OnePlus ve Xiaomi telefonlarını seçmek için yükseltilmiş işletim sistemini bugün akşam saatlerinde yayınladı. Mobil işletim sistemi, sohbet yazışmalarını ve telefonunuz ile diğer cihazlara kolay erişim sağlayacak.

Google’ın iOS karşısındaki mobil işletim sisteminin son sürümü, kişiler, kontroller ve gizlilik odaklı geliştirildi. Google Ürün Yöneticisi Allen Huang bir videoda “Android 11, telefonunuzda düzenli olarak kullandığınız işlemleri daha kolay ve basit bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olarak daha amaca dayalı hale gelmekle ilgilidir” dedi.

Cihazınızın bu versiyonu ne zaman alacağınız üreticinize bağlı. Samsung, Galaxy S20 cihaz sahiplerinin, bu işletim sistemini bu yılın sonlarında diğer cihazlara sunulmadan önce alacağını söylüyor.


Google Pixel 2, 3, 3a, 4 ve 4a cihazlarındaki kullanıcılar ilk olarak alacaklar listesinde. Bu modeller önümüzdeki iki hafta içinde güncellemeyi aşamalı olarak almaya başlayacak. Ayrıca OnePlus, Xiaomi, Oppo ve realme’nin bazı modeller içinde kullanıma sunulacak.

Android 11 için dikkat çeken özellikler

Bu yazılımda dikkat çeken özellliklerden bir kaçını şöyle; akıllı cihazlar ile iletişim ve uyumlu araçlar ile daha fazla etkileşim. Gelişen IoT sektörü ile mobil cihazlarda uyumluluğunu arttırıyor. Termostat, akıllı kilit, akıllı ampül veyahut akıllı buzdolabı. İnternet üzerinden kontrol edilen cihazlar için uyumluluk bu yazılımda ağırlık verildiği görülüyor. Diğer bir dikkat çeken özellik ise, Android Auto. Google Asistance ile uyumlu araçları yönetebilme imkanını arttırıyor.

Android 11 gelişmiş özellik Android Auto
Android ile gelişmiş özellik Android Auto

Kaynak

Makaleyi Paylaş

sistem uzmanı, mali müşavir, işletme müdürü. İnterneti,okumayı,üretmeyi ve paylaşmayı seven

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>