Haberler

AMD 6000 Serisinden İlk Kartını Gösterdi

Youtuber JayzTwoCents AMD RDNA2 mimarisine sahip yeni ekran kartının resimlerini ve render’larını dün paylaşmıştı. Ve bu resim ve iki render’ın gösterdiği dizayn AMD tarafından doğrulandı.

JayzTwoCents tarafından gösterilen iki render RX 6000 için iki farklı soğutucu dizaynı içeriyor. Render’lardan biri dün AMD’nin twitter’da ilk kez gösterdiği üç fanlı soğutucu dizaynı ile aynı. Jay aynı zamanda ekran kartının gerçek bir resmini de paylaştı. Daha sonraki bir videoda ise aynı soğutucu dizaynının iki fanlı bir versiyonunu gösterdi. Bu versiyonu Big Navi’nin kesiilip küçültülmüş bir halini andırıyor.

Jaz’e göre üçlü fan modeli RX 6900 serisi olarak çıkabilecekken iki fanlı olan 6700 ya da 6800 adıyla farklı bir seri olarak çıkarılabilir. İki fanlı model aynı zamanda 8 pin’li bir güç bağlantısı içeriyor.

Ekran kartının dizaynı aynı zamanda Fortnite içinde 3 boyutlu bir ortamda görülebiliyor. Oyuncular Fortnite Creative Island’da 8651-9841-1639 koordinatına gittiklerinde kartı her açıdan görebiliyorlar.

Yaklaşık 2 hafta önce Nvidia da yeni 3000 serisi kartlarını tanıtmıştı. 3700, 3800 ve 3900 modeli kartların güçlü teknik özellikleriyle bir gövde gösterisi yapan Nvidia’dan sonra AMD’nin nasıl bir yol izleyeceği merakla bekleniyordu. Fakat yeni bir kart serisi yerine dağ bisikleti çıkaran AMD kullanıcılara eğlenceli bir hafta yaşattı.

AMD’nin Radeon RX 6000 serisini 28 ekim tarihinde duyurması bekleniyor. Muhtemelen RDNA2 serisinin teknik ayrıntıları ve çıkış tarihleri aynı günkü bir etkinlikte duyurulacak.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu