Haberler

Amazon, Hindistana 2.8 Milyar Dolarlık Yatırım Yapıyor

Amazon Haydarabad/HINDISTAN’da yeni bir veri merkezi kuruyor.

Amazon’un Cloud Servisi olan Amazon Web Service (AWS) Hindistan’da ikinci veri merkezini kuruyor. Bu yeni kuracakları veri merkezi Seattle’de bulunan veri merkezinden daha büyük olacak ve Amazonun en büyük veri merkezi olacak. Amazon bu veri merkezinin alt yapısını oluşturmak için yaklaşık 2.8 Milyar Dolar harcayacak

Yeni kurulacak olan veri merkezi Hyderabad teknoloji merkezinde yer olacak ve AWS’nin Asya Pasifik bulutunun bir parçası olarak hizmet verecek.

AWS temsilci Jeff Barr açıklamalarda bulundu; “Telengana’nın en büyük şehri Haydarabad, IT uzmanlarının ve girişimcilerinin önemli bir merkezi haline gelecek” ifadelerini kullandı.

Haydarabad bölgesine kurulacak olan veri merkezi 2022’nin ortalarında çevrimiçi durumda olacak. AWS şu anda 24 bölgede 77 erişilebilirlik alt yapısına sahip.

Telangana’nın teknoloji bakanı K T Rama Rao bugün, AWS’nin veri merkezi kuracağını ve 2.77 Milyar dolar harcayacağını twitter üzerinden bildirdi.

https://twitter.com/KTRTRS/status/1324592966212612096?s=20

Haydarabad’da geçen yıl açılan ve 15.000’den fazla çalıanı desteklemek için yeterli kapasiteye sahip devasa bir Amazon kampüsü bulunmakta. ABD dışında Amazon’un sahip olduğu tek kampüs burası.

AWS, bu hafta İşviçre’nin finans başkenti Zürih’te yeni bir Avrupa bölgesi duyurdu. Zürih bölgesi, Fransa, Almanya, İrlanda, İtalya, İsveç ve Birleşik Krallık’taki mevcut aktif bölgelere katılarak hizmet verecek. İspanya’da bir AWS bölgesinin 2023 yılına kadar başlatılması planlanıyor.

Kaynak

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Python Java’yı Geçerek En Popüler İkinci Programlama Dili Oldu

Apple, Üç Adet iOS Sıfır-Gün Açığını Kapattı

Dronelarla 5G Teknolojisi Sunacak Konsept Tasarım

Cengiz YILMAZ

Bilişim sektörüne 2015 yılında Turizm sektörü ile başladım. Çalıştığım şirketlerde alt yapı kurulumu, yönetimi ve bakım işleri yürütmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.