Haberler

Alexa.com Kapanıyor

Amazon yaptığı açıklamada, 25 yıldır mevcut olan küresel web sitesi sıralama sistemini ve rakip analiz aracı “Alexa.com”u kapatmayı planladığını duyurdu.

Alexa.com, Amazon’un bir yan kuruluşu ve en popüler internet şirketlerini listelemek için ortak çalıştığı platformlarından gelen web trafiği verilerini kullanan küresel sıralama sistemi olarak tanınıyor.

Alexa.com, küresel web sitesi sıralama sistemine ek olarak, ücretli abonelikleriyle eksiksiz bir SEO ve rakip analiz araçları paketi de sunuyor.

Amazon yaptığı açıklamada, Mayıs 2022 yılında Alexa.com platformu sona erdirileceğini ve yeni bir istatistik yayınlamayacağını duyurudu. Amazon: “Yirmi beş yıl önce Alexa’ıkurduk. Dijital kitlenizi bulmanıza, erişmenize ve dönüştürmenize yardımcı olan yirmi yılın ardından, 1 Mayıs 2022’de Alexa.com’u emekli etmek için zor bir karar aldık. Her şey içi teşekkür ederiz.” dedi. Amazon, yeni abonelikler sunmayı durdurdu ve mevcut abonelikleri olan müşteriler, Amazon verilerine ve SEO araçlarına erişmeye devam edecek. Mevcut abonelikler 1 Mayıs 2022 UTC’ye kadar aktif kalacak ve son tarihten sonra erişim iptal edilecektir. Aynı şekilde, Amazon API’leri 8 Aralık 2022’de kullanımdan kaldırılacak.

Kaynak: bleepingcomputer.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.