Haberler

ABD’de Zoom’a Erişim Sorunları Yaşandı

Zoom kullanımı koronavirüs salgını döneminde büyük bir artış gösterdi. Çünkü milyonlarca insan kendilerini izole ederken haberleşme için bu Zoom’u kullandı.

Video konferans şirketi Zoom, pazartesi günü yaptığı açıklamada, ABD’de kısmi bir kesinti nedeniyle birçok kişinin şirket toplantılarına giriş yapamaması veya okul derslerine uzaktan katılamamasının ardından hizmeti tekrar çalışır hale getirdiklerini söyledi.

Kesinti izleme web sitesi Downdetector.com , günün erken saatlerinde Zoom ile ilgili sorunları bildiren yaklaşık 17.000 kişinin olduğunu söyledi.

Zoom web sitesinden “Kullanıcıların Zoom Toplantıları ve Web Seminerlerini başlatıp katılamamasına neden olan sorunu çözdük. Kullanıcılar artık Zoom web sitesinde ücretli hesaplara kaydolabilir, update yapabilir ve hizmetlerini yönetebilir. Bu hizmetler artık çalışır durumda”. şeklinde açıklamalrda bulundu ancak şirket kesintinin nedeni hakkında ise bilgi vermedi.

Zoom’un hisselerinin halka açılmasından sonra sekiz kattan fazla artış yaşandı ve 2020’de şimdiye kadar dört kat arttı. Ancak Pazartesi günü erken saatlerde kesintiden dolayı yüzde 2,9’luk bir düşüş yaşandı.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu