Forum

Hem Sanal Vpn hemde...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hem Sanal Vpn hemde yerel ağ

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,092 Görüntüleme
(@chieftainn)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar;

Bir cihazımda sanal vpn bağlantısı var ve sorunsuz kullanmaktayım. fakat bu bilgisayarda sanal vpn olarak bağlandığımda ağdan o bilgisayara ulaşamıyorum. bahsettiğim bilgisayarda yazıcılarım var paylaşıma açık, sanal vpn i başlatmadığımda sorunsuz çıktı alıyorum ama sanal vpn başladığında o bilgisayara ağdan erişemiyorum. Hem sanal vpn çalışsın hemde yerel ağ bağlantılarını kullanmak istiyorum. Varsa bununla ilgili bir yazılım veya yöntem anlatabilirmisiniz. Şimdiden teşekkürler

Gönderildi : 01/06/2010 13:57

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Merhabalar,

Makaleler bölümünde VPN konulu makaleleri okudunuz mu? Gatewayinizde dikkat edin. Sanal VPN dediğiniz normal VPN(Virtual Private Network/Sanal Özel Ağ) olmasın?

Gönderildi : 03/06/2010 19:22

(@chieftainn)
Active Member
Konu başlatıcı

evet aslında normal vpn, modem ayarlarından bağlanılmış değil ama

Gönderildi : 03/06/2010 19:37

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Yapıyı tam anlatamamışsınız anlamak adına birkaç sorum var cevaplarsanız yardımcı olamaya çalışayım.

1. Bu makina başka bir yerde ve siz o ağa vpn ile bağlanıncamı ulaşamıyorsunuz ?

2. Bu makina sizinle aynı ağda fakat bu makina başka bir sisteme VPN ile bağlanıncamı ulaşamıyorsunuz ?

Gönderildi : 07/06/2010 03:38

(@chieftainn)
Active Member
Konu başlatıcı

evet ikinci seçenekte dediğiniz gibi, bu makina yeral ağımdaki bir makinadır. Ağda sorunsuz çalışmaktadır. Fakat vpn bağlantısını başlattığımda, makina yeral ağdaki hiçbir pc ye bağlanamıyor, başka pc lerde bu makinaya bağlanmıyor. Vpn bağlantısını kestiğim anda normale dönüyor. Benim isteğim hem vpn bağlantısı sağlamak hemde yerel ağı kullanmak. Teşekkürler

Gönderildi : 10/06/2010 12:21

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

VPN için kullandığınız client yazılımı yerine Widnows VPN bağlantısnı kullanın.

Gönderildi : 10/06/2010 12:38

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Makine VPN ile nereye bağlanıyor, hangi IP bloğundan IP alıyor? Yerel ağ ile aynı IP bloğundan bir IP alıyorsa subneti aynı olacağı için dışarıya kapacaktır. Buna dikkat edin ve VPN merkezinde clientların, bağlandıklarında aldığı IP bloğunu farklı yapın ki çakışma olmasın. Ayrıca VPN yaptığında TCP/IP Properties, Advanced bölümünde karşı tarafın ağ geçidini kullan gibi bir checkbox vardır. Bu checkbox işaretliyse kaldırın. Bu sizin bağlantınızın kesilmesine sebep olabilir.

Gönderildi : 10/06/2010 12:41

Paylaş: