Haberler

Turhost’ un Yenilenen Web Hosting Altyapısı

Teknolojinin gelişmesi, internetin yaşam alanlarına tam anlamıyla nüfus etmesi, web sitelerine olan ilginin artmasına neden oldu. Web siteleri ile kişiler diledikleri fikirleri blog formunda paylaşabiliyor, e-ticaret sitesi ile ürünlerini satabiliyor ya da modern bir forum sitesi ile duygularını veya gündemi tartışabiliyor. Web siteleri için sağladığı hızlı ve ekonomik hizmeti ile Türkiye’nin önde gelen firmalarından biri olan Turhost, e-ticaret sitesinden blog sitesine kadar her türlü fikrin yer alabileceği web barındırma seçenekleri ile sanal ortamdan sağlanan faydayı maksimum düzeye çıkarıyor.

Hosting veya bir diğer şekliyle Web Sitesi Barındırma Hizmeti; web sitelerini internet üzerinde kesintisiz, güvenilir, hızlı ve yüksek performanslı sunucularda barındıran ve yayınlayan bir sistemdir. 2019 yılında yenilediği alt yapı sistemleri ile farlı bir başlangıç yapan Turhost’un yeniliklerine göz atalım.

Yeni NVME Disk Teknolojisi

Web sitenizin Google, Yaho gibi arama motorlarında ön sırada olması rakip firmalarla aranızda önemli bir fark yaratır. Arama motorlarında ön sırada yer alabilmek için en önemli koşul web sitesinin hızıdır. Barındırdığı web sitelerinin hızı ile adından söz ettiren Turhost özellikle 2019 yılında web sitesi performansı ve hızı ile ilgili sağladığı yenilikleri ile başarısını perçinlemeye kararlı. %100 elektronik yapısı sayesinde içinde hareket eden hiçbir parça bulundurmayan SSD diskler, eski tip hard disklere göre daha hızlıdır. Web sitelerini SSD diskinde depolayan firmalar için özel olarak verilen SSD hosting hizmeti web sitelerinin açılma süresini maksimum oranda yükseltir. Uzun yıllardır SSD tabanlı hizmet veren Turhost gelişen teknolojiye ayak uydurarak çok daha hızlı ve yüksek performanslı NVME Hosting alt yapısına geçiş yapıyor. Eski nesil hard diskler ile ortalama 8 saniye gibi bir sürede bir veriye ulaşılabilir, aynı durumda SSD ile veri ulaşım oranı 1-2 milisaniyedir. Ancak yeni nesil NVME diskler veri ulaşım süresini 0.1 saniyeye düşürerek disk teknolojisinde devrim yaratmıştır. Yeni NVME disk teknolojisi ile hizmet veren Türkiye’nin ilk NVME Hosting alt yapısına sahip olan Turhost ile web sayfanız SSD disklere oranla 20 kat daha hızlı açılabilir.

Yeni PHP 7.2 ve PHP 7.3 Modülleri ile WordPress Desteği

Tüm internet kullanıcılarının geçerli adresleri internet üzerinden bulabilmesi için DNS teknik detayların yönetimini yapan ICANN(Internet Corporation of Assigned Names), küresel internet topluluklarının bir araya gelerek oluşturduğu bir kuruluş. Hedefi internetin kullanıcılara belirli etik kurallar dâhilinde ulaşması olan ICANN, Türkiye’de İnternet Tahsisli Sayılar ve İsimler Kurulu olarak hizmet veriyor.

 ICANN akreditesine sahip Hosting firması olan Turhost, aynı zamanda Türkiye’de en yüksek Wordpress web sitesine ev sahipliği yapıyor. Bu nedenle hem WordPress uygulamasına hem de uygulamanın yazıldığı PHP programlama diline gereken önemi uzun yıllardır veriyor.  Turhost,  PHP 7.2 ve PHP 7.3 modüllerinde yapığı yenilikleri Windows hosting paketlerine yansıtarak WordPress blog sitelerine yaklaşık %15 oranında hız kazandırıyor.

WordPress İçin Özelleştirilmiş Hosting Paketleri

Turhost‘un yenilikleri arasında en çok dikkat çekenlerden biri de web sayfalarının açılma hızını arttıran LSCache wordpress hosting hızlandırma modülü. Ücretsiz olarak kullanıcılarına sunduğu bu modül sayesinde Wordpress sayfalarının 30 kat daha hızlı açılmasını destekleyen marka, modülü kullanıcı dostu özelliklerle donatıyor.

WordPress yönetim paneli üzerinden otomatik olarak kurulumu yapılabilen modül, aktifleştirildiği andan itibaren rahatça kullanılabiliyor. Cache özelliği ile birlikte gelen modül aynı zamanda resim optimizasyonu HTTP/2 Push desteği, JS ve CSS birleştirme gibi fonksiyonlarıyla web sitelerinin hızında fark edilir düzeyde bir artış oluşturuyor. Sitenin hızındaki yükselme sayfa yenileme hızında da artış sağlıyor ve Google gibi arama sitelerinde ilk sıralarda yer almasına yardımcı oluyor. Turhost’un WordPress için özelleştirilmiş hosting paketleri etkili bir SEO politikası için anahtar bir rol oynuyor.

Ek Web Sitesi Barındırma Kapasitesi İçin Donanım Desteği

Kullanıcıları için daha fazla NVME SSD dik alanı, bellek ve işlemci sunan Turhost’un gelişen alt yapısına paralel olarak web sayfalarına erişebilirlik kalitesinde de artış gözleniyor. Bir web sitesinin daha hızlı ve istikrarlı yayına sahip olmasında sunucu kaynaklarının önemi büyük. Yenlikçi çizgisi ile web hosting paketlerindeki sunucu kaynağını da geliştiren firma, sahip olduğu yenilikçi teknolojileri ile web hosting kapasitesini iki katına çıkardı.

Hakan Uzuner

2002 yılından beri aktif olarak bilişim sektöründe çalışmaktayım. Bu süreç içerisinde özellikle profesyonel olarak Microsoft teknolojileri üzerinde çalıştım. Profesyonel kariyerim içerisinde eğitmenlik, danışmanlık ve yöneticilik yaptım. Özellikle danışmanlık ve eğitmenlik tecrübelerimden kaynaklı pek çok farklı firmanın alt yapısının kurulum, yönetimi ve bakımında bulundum. Aynı zamanda ÇözümPark Bilişim Portalı nın Kurucusu olarak portal üzerinde aktif olarak rol almaktayım. Profesyonel kariyerime ITSTACK Bilgi Sistemlerinde Profesyonel Hizmetler Direktörü olarak devam etmekteyim.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.