Anasayfa » Trend Micro Kurumsal Ürün Ailesine Genel Bakış

Makaleyi Paylaş

Blog

Trend Micro Kurumsal Ürün Ailesine Genel Bakış

Merhaba, bu makalede Trend Micro firmasına ait kurumsal siber güvenlik ürünlerinin kısa açıklamalar ile tanıtılması hedeflenmektedir.Devam niteliğinde olacak diğer makalelerde ürünler detaylı bir şekilde işlenecektir. 

Ürünlerle alakalı ayrıntılı bilgi için şu sayfayı ziyaret edin. -> https://docs.trendmicro.com/en-us/home.aspx#Enterprise 

1 – Apex One (eski adı ile OfficeScan) = Uç nokta güvenliği çözümüdür . (Endpoint Security).Öncelikli olarak Windows istemciler için kullanılmakla beraber Windows sunucular ve Mac istemciler için de kullanılabilmektedir. Sanal sunucu olarak konumlandırılır.

Ayrıntılı bilgi için -> https://docs.trendmicro.com/en-us/enterprise/apex-one.aspx 


2Deep Security (DS)= Sunucu güvenliği çözümüdür.(Server Security). Hibrit olarak (Fiziksel,sanal,konteyner ve bulut platformlarda) kullanılabilmektedir. Sanal sunucu olarak konumlandırılır.

Ayrıntılı bilgi için -> https://help.deepsecurity.trendmicro.com/welcome.html?stayOnPage=true

3 – Interscan Messaging Security Appliance (IMSA & IMSVA) = E-posta Ağ Geçidi çözümüdür (Mail Gateway).Sanal veya fiziksel sunucu olarak konumlandırılabilmektedir.

Ayrıntılı bilgi için -> https://docs.trendmicro.com/en-us/enterprise/interscan-messaging-security-virtual-appliance.aspx

4 – ScanMail (for Exchange & for Lotus Domino) = Mail sunucuları için bir antivirüs çözümüdür diyebiliriz.(Mailbox Antivirus).Microsoft Exchange veya IBM Lotus Domino üzerine kurulur, ekstra sunucu kurulumu gerektirmez.

Ayrıntılı bilgi için ->  https://docs.trendmicro.com/en-us/enterprise/scanmail.aspx


5 – Smart Protection Server (SPS) = Smart Protection Network üzerindeki küresel tehdit istihbaratı verilerini (Web & File Reputation) lokalinize indirip, diğer Trend Micro ürünleriyle paylaşır. Sanal sunucu olarak konumlandırılır.

Ayrıntılı bilgi için -> https://docs.trendmicro.com/en-us/enterprise/smart-protection-server.aspx

6 – Deep Discovery Inspector (DDI) = Bir nevi IDS’tir diyebiliriz (Intrusion Detection System).Belirli kriterlere göre analiz etmesi için kendisine yönlendirilen trafikte 110 farklı protokolün güvenlik taramasını yapar.Fiziksel sunucu olarak konumlandırılır.Trend Micro tarafında üzerinde Sandbox (APT) çalışan tüm ürünler fiziksel sunucu olarak konumlandırılmaktadır.

Ayrıntılı bilgi için -> https://docs.trendmicro.com/en-us/enterprise/deep-discovery-inspector.aspx

7 – Deep Discovery Analyzer (DDAN) = Network Sandbox (APT) çözümüdür. DDI’dan belirli kriterler ile kendisine gönderilen dosyaları üzerinde yer alan 60’a yakın kum havuzu ile analiz eder ve elde ettiği istihbaratı diğer Trend Micro ürünleriyle paylaşır.Fiziksel sunucu olarak konumlandırılmaktadır.

Ayrıntılı bilgi için -> https://docs.trendmicro.com/en-us/enterprise/deep-discovery-analyzer.aspx

8 – Deep Discovery Email Inspector (DDEI) = E-posta kum havuzu çözümüdür.(E-mail Sandbox).Fiziksel sunucu olarak konumlandırılmaktadır.

Ayrıntılı bilgi için -> https://docs.trendmicro.com/en-us/enterprise/deep-discovery-email-inspector.aspx


9 – Deep Discovery Director (DDD) = Sandbox ailesi için merkezi yönetim yazılımıdır.Sanal sunucu olarak konumlandırılır.

Ayrıntılı bilgi için -> https://docs.trendmicro.com/en-us/enterprise/deep-discovery-director.aspx

10 – Apex Central (eski adı ile Control Manager) = Merkezi yönetim yazılımıdır.Apex One üzerinde yer alan EDR, Application Control, HIPS modüllerinin yönetimi de buradan yapılmaktadır.Sanal sunucu olarak konumlandırılır.

Ayrıntılı bilgi için -> https://docs.trendmicro.com/en-us/enterprise/apex-central.aspx

11 – Endpoint Encryption (EE) = Dosya ve disk şifreleme çözümüdür.Sanal sunucu olarak konumlandırılır.

Ayrıntılı bilgi için -> https://docs.trendmicro.com/en-us/enterprise/endpoint-encryption.aspx

12TippingPoint = Saldırı tespit ve önleme çözümüdür.(NGIPS)

Ayrıntılı bilgi için -> https://success.trendmicro.com/product-support/tippingpoint-ips-tps

Makaleyi Paylaş

5 Yorum

 1. Eline sağlık Ömer hocam, hayırlı olsun ilk makalen. Devamınıda dört gözle bekliyor olacağız.

  Cevapla
 2. Elinize sağlık.
  Teşekkürler

  Cevapla
 3. Recep Hocam, Nihat Hocam çok teşekkürler.Devamının da gelmesi için gayret edeceğim.

  Cevapla
 4. Eline sağlık çok güzel bir yazı olmuş.

  Cevapla

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>