Anasayfa » System Center Service Manager – Active Directory Connector Oluşturmak

Makaleyi Paylaş

Microsoft System Center Yönetim Ailesi

System Center Service Manager – Active Directory Connector Oluşturmak

System Center Ailesinden Service Manager’ı kurduğunuzda ilk olarak yapmanız gereken Active Directory ortamındaki kullanıcıları, grupları, bilgisayarları ve ortama deploy edilmiş printerları vs. service manager içine aktarmaktır. Bu makalemizde Active Directory’e bağlantı kurup AD objelerini Service Manager üzerine alıyor olacağız. Bunu yapabilmek için öncelikle sol tarafta görünen navigation menüsünden Administration > “connectors” sekmesini seçerek create connector > Active Directory Connector butonuna basarak kuruluma geçelim.

 

 

clip_image002

Bu adımda bizi bir welcome ekranı karşılıyor, Next ile devam ediyoruz.

clip_image004

Connection’umuz için bir isim veriyoruz.

clip_image006

Domain bazında tüm objeleri service manager a alabilmek için use the domain combobox ını seçmemiz gerek ya da herhangi bir OU daki objeleri de alabilirsiniz.


clip_image008

Burada yeni bir hesap oluşturabilir ya da ekranda ki gelen hesapla servise bağlantı kurabilirsiniz, ben burada administrator hesabıyla active directory e bağlantı kuracağım. New butonuna basarak devam ediyorum.

clip_image010

Gelen ekranda tüm bilgisayar, printer, kulanıcılar ve grupları alabilmek için all computers, printers, users and user groups combobox ını seçerek devam ediyorum.

clip_image012

Burada karşımıza özet ekranı geliyor, eğer adımlarda herhangi bir kısmı eksik yapmadığınızı hissediyorsanız create butonuna basarak connector u oluşturuyoruz.

clip_image014

Connector başarıyla active directory e bağlandı.

clip_image016

Şimdi synchronize Now butonuna basarak connectorun AD ile objeleri almasını tetikleyebilirsiniz, ya da bu işlemim Otomatik olarak yapılmasını bekleyebilirsiniz.

clip_image018

Connector Otomatik olarak zaman zaman kendini tetikleyecektir. Bu işlemin başarılı olduğunu control ediniz.

clip_image020

 

Bu makalemde System Center Service Manager Üzerinde Active Director Connector oluşturmayı gördük, bir başka makalemde görüşmek ümidiyle Hoşçakalın.

Makaleyi Paylaş

Cevap bırakın