Anasayfa » Sonicwall ve Procurve Entegrasyonu

Makaleyi Paylaş

SonicWALL

Sonicwall ve Procurve Entegrasyonu


Tüm ağın güvenliğini sağlama


 


Birinci sınıf, standartlara dayalı, güvenli ağ çözümleri sunma hedefiyle ProCurve Networking ve SonicWALL stratejik bir ortaklık kurmuştur. Standartlara dayalı ağ kurulumunda Pazar lideri olan ProCurve ile UTM güvenliğinde Pazar lideri olan SonicWALL ortaklığı benzersiz bir ağ güvenlik altyapısı sunar. Yenilikçi ve sağlam güvenlik seçenekleri konusunda SonicWALL 16 yılın üzerinde bir deneyime sahiptir ve ProCurve ise 25 yılı aşkın bir süredir açık standartlara yön vermekte ve veri ağları kurulumunda pazara liderlik etmektedir. Şirketlerin ortak teklifi ProCurve Adaptive EDGE Architecture ile SonicWALL’un gelişmiş UTM Uygulaması güvenlik duvarları ve hizmetleri ürün yelpazesini bir araya getirmektedir. Sonuçta ortaya çıkan çözümler tümleşik ve kullanımı kolay ağ güvenlik çözümü sunmaktadır.


  


image001


  


Savunma Stratejisi


 


ProCurve Network Immunity Manager (Ağ Bağışıklık Yöneticisi) bir saldırı göstergesi olabilecek anormal etkinlikleri bulmak için, sFlow ( Örneklendirilmiş bağlantı noktası akışı ) verileri üzerinde, ağ davranışında kuralsızlık algılaması (NBAD) işlemini gerçekleştirir. Network Immunity Manager (Ağ Bağışıklık Yöneticisi) NBAD motorları tarafından saptanan şüpheli akış, daha sonra daha fazla analiz edilmesi için SonicWALL UTM’e gönderir. Network Immunity Manager ( Ağ Bağışıklık Yöneticisi) geniş bir kapsama alanı ve MAC kilitleme, bağlantı noktası engelleme, bant genişliği sınırlandırma ve saldırganı karantina altındaki bir Vlan’a yerleştirme gibi gelişmiş risk azaltma seçenekleri sunar.
ProCurve Network Immunity Manager (Ağ Bağışıklık Yöneticisi) anahtarlar ya da bir SonicWALL UTM’den de güvenlik etkinliği uyarıları alabilir.        


     TOPOLOGY


 


 


 


image002


 


  


Sonicwall AyarlarıÖnce SonicWALL ayarlarımıza bakalım.. UTM tarafında çok fazla ayarın yapılmadığını göreceksiniz..İlk etapta aşağıdaki adımlar izleyelim. 


image003


  


Network Menüsüne giriniz.


Interface kısmına tıklayın.


WAN Interface ayarlarına girilir.


Management Ip bilgileriniz eksiksiz girilir.


HTTP özelliği aktif edilir.


SNMP özelliği aktif edilir.


OK butonuna basın ve onaylayın.


  


image004


 System menüsüne girilir.


Administrator bölümüne tıklayın.


SNMP özelliğini Enable edin.


Aktif edilen SNMP ayarları için Configure kısmına tıklayın.


Açılan pencereden Get ve Trap isimlerini belirleyin. Public


Host IP adresini girin


Ok diyerek işleminizi tamamlayın.


 


 


image005


  


ProCurve SonicWALL tüm imzalarını tanır ve cihaz üzerinde IPS hizmetini sadece Detect etmesi için gerekli ayarları yapmalıyız.


 


Security Services menüsüne giriniz.


Intrusion Prevention tıklanır.


İlk önce IPS Enable edilir.


Firewall’un hiçbir şeyi kesmesini istemediğimiz için Prevent özelliği işaretlenmez


Biz sadece Cihazın Detect etmesini istiyoruz. Ve tüm seviyeler işaretlenir.


Accept denilerek işleminiz onaylanır.

Makaleyi Paylaş

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>