Windows Server

RemoteApp Deneyimleri – Bölüm 9 Visible in RD Web Access Yapılandırılması

RemoteApp Deneyimleri makale serimizin bu bölümünde RemoteApp Deneyimleri Bolum 9 Visible in RD Web Access Yapılandırılması nı inceleyeceğiz. Bu makale ile yapacak olduğumuz işlemler RemoteApp ile son kullanıcılarımıza yaygınlaştımış olduğumuz uygulamaların RD Web Access üzerinde görülmesini veya görülmemesini sağlayacağız.

Yapacak olduğumuz bu değişiklikler sadece Rd Web Access Arayüzüne etki edecektir. RemoteApp Deneyimleri Bolum 12 Uygulamaların Windows 8 Metro User Interface ile Dagitilmasi ve RemoteApp Deneyimleri Bolum 13 Uygulamaların Windows 7 RemoteApp and Desktop Start Menüsüne Dağıtılması konularından anlatılan yapılandırmaları etkilemediğini belirtmek isterim. Bu yapılandırma sadece RD Web Access üzerinde etki edecektir.

clip_image001

RemoteApp Programs bölümüne geldiğimiz zaman yayınlamış olduğumuz uygulamaların Visible in RD Web Access bölümünde yes ile görüldüğünü no ile görülemediğini görebilmekteyiz.

clip_image002

Örneğimizi PowerPoint 2013 uygulaması için gerçekleştireceğiz.s RD web Access üzerine geldiğimiz zaman PowerPoint 2013 uygulamasının görülebildiğini görebilmekteyiz.

clip_image003

PowerPoint uygulamasının özelliklerine giriyoruz ve general bölümünde Show the RemoteApp program in RD Web Access bölümünü No olarak değiştiriyoruz.

clip_image004

Yapmış olduğumuz değişiklik RemoteApp Programs bölümünde algılandı ve visible in RD Web Access bölümünde No olarak görüldü.

clip_image005

RD Web Access arayüzüne bağlandığımız zaman PowerPoint 2013 uygulamasının görülmediğini görebilmekteyiz.

Makale serimizin bir sonraki bölümünde RemoteApp Deneyimleri Bolum 10 RemoteApp Program Folder Yapılandırılması inceleyeceğiz.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.