Anasayfa » RemoteApp Deneyimleri – Bölüm 13 Uygulamaların Windows 7 RemoteApp and Desktop Start Menüsüne Dağıtılması

Makaleyi Paylaş

Windows Server

RemoteApp Deneyimleri – Bölüm 13 Uygulamaların Windows 7 RemoteApp and Desktop Start Menüsüne Dağıtılması

RemoteApp deneyimleri makale serimizin on-ikinci bölümünde RemoteApp Uygulamaların Windows 8 Metro User Interface ile Dagitilmasinı gerçekleştirmiştik. Bu makalemizde ise aynı işlemlerin Windows 7 RemoteApp and Desktop Start Menüsüne Dağıtılması nı gerçekleştireceğiz. Temel gereksinimlerimiz Windows 8 ile aynıdır.

clip_image001

Windows 7 işletim sistemimizin start menüsünden RemoteApp and Desktop Connections kısa yolu ile RemoteApp and Desktop Connections bölümüne ulaşıyoruz.

clip_image003

RemoteApp and Desktop Connections panelinde set up a new connection with RemoteApp and Desktop Connection sihirbazını çalıştırıyoruz.

clip_image004

Windows 8 de olduğu gibi Connection URL’ sine RD Web Access sunucumuzun adresini yazıyoruz. https://>RDWEBAccessServerFQDN</RDWeb/Feed/webfeed.aspx


Windows 8 üzerinde RemoteApp uygulamalarının eklenmesi mail adresi kullanılarakta yapılabilmektedir. Windows 7 üzerinde sadece RD Web Access adresi ile yapılabilmektedir.

clip_image005

İlerlediğimiz zaman sihirbazımız Rd Web Access sunucumuza bağlantı yapacaktır. RemoteApp uygulamaların Metro User Interface üzerinde çalışması ile ilgili uyarılar ve çalışma mantığı hakkında bu bölümde bilgi verilmektedir.

clip_image006

Devam ettiğimiz zaman sihirbazımız RD Web Access sunucumuza bağlantı sağlıyor.

clip_image007

Kimlik bilgilerimizi girdikten sonra, vermiş olduğumuz hesaba bağlı uygulamaların sayısını görebilmekteyiz. Finish butonu ile uygulmalarımızı eklemiş oluyoruz.

clip_image008

Kullanıcımızın kullanması için atamış olduğumuz RemoteApp uygulamaları start menü üzerinde bulunan RemoteApp and Desktop Connections altında bulunan Connection Name Klasörü (Live Company) altınfa uygulamalarımız görülmektedir.

clip_image009

Windows 7 kullanıcılarımız, Windows 8 kullanıcılarımız gibi RemoteApp uygulamalarına oluşturmuş olduğumuz kısayol üzerinden kimlik bilgilerini girip hızlı bir şekilde erişim sağlayabilmektedirler.

Makale serimizin bir sonraki bölümünde RemoteApp Deneyimleri Bolum 14 Pass-Through Authentication Yapılandırılması inceleyeceğiz.

 

Makaleyi Paylaş

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>