sezgin özgüler

 • 120 günlük deneme lisansından sonra satın alıncan lisansı aktif ettim.RDS ve GPO’da [attach]760,759[/attach] Gerekli ayarları yapmama rağmen RD Licensing Diagnoser kısmında hata alıyorum.Kullanıcılar RDP yapabiliyor ama ileride sorun olacak gibi.Hatanın detayları ekte mevcut.Konu hakkında yardımlarınızı rica ediyorum.

 • Gönderen: @tayfundeger @sezginozgulerMerhaba,Tam performans alamazsınız açıkcası. Ayrıca böyle birşey yapacaksanız ayrı bir vSwtich veya bir portgroup oluşturup orada Promiscuous mode’u accept duruma getirin.

  Söylediğiniz şekilde yaptığımda sorunum halledilmiş oldu.Bahsettiğiniz gibi performans düşüşü hissettim.Bilgi için teşekkür ederim.


 • vcenter üzerinden kullanıcı oluşturup bu tarz yönetim yetkilerini ayarlayarak kullanıcıya gerekli yetkileri veremedim.O yüzden böyle birşeye ihtiyacım var.

 • Gönderen: @tayfundeger Gönderen: @sezginozguler Esxi 6.7 üzerinde sanal olarak bir vm oluşturdum ve  esxi 6.5 kurdum.Sanal olarak kurduğum esxi internete çıkıyor ve ben ona ulaşabiliyorum fakat sanal esxide vm oluşturup windows kurduğumda internete çıkartamıyorum.Sorunun kaynağını bir türlü bulamadım.Yardımcı olurmusunuz?Teşekkürle…[Devamını oku]

 • Esxi 6.7 üzerinde sanal olarak bir vm oluşturum esxi 6.5 kurdum.Sanal olarak kurduğum esxi internete çıkıyor ve ben ona ulaşabiliyorum fakat sanal esxide vm oluşturup windows kurduğumda internete çıkartamıyorum.Sorunun kaynağını bir türlü bulamadım.Yardımcı olurmusunuz?Teşekkürler.

 • Sorun firewall’dan kaynaklanıyormuş .Bilginize..

 • Exchange 2016 kurulu bir yapımız var.DAG olarak bir sunucu daha vardı o fail oldu.Arada bir gateway yok.Aktif olan sunucu da mail gönder al yapıyor.Yanlız bazı domainlerden mailler gelmiyor.Gmailden ‘de mail gelmiyor.Blacklist’de değiliz.Hotmaile mail gidiyor ve alıyoruz.Garip bir durum var.Exchange Malmware…   Devamı»

 • Gönderen: @yawuzcan Aynen oradan yapabiliyorum. Ama öncesinde sanki oradan yönetebiliyorduk. Bir çok yerini ssh ile bağlanıp değiştirdim deneme için inşallah güvenlik açığı yaratmamışımdır. Centos webpanel bazen çok saçmalıyor.İsterseniz manuel ubuntu üzerine openlitespeed,mariadb,php gibi birleşenleri kurup çalıştırmanız.Böyle çok d…[Devamını oku]

 • sezgin özgüler profili güncellendi 1 yıl 2 ay önce