Selim USTA

 • @omeryilmaz :))) , takıntı olmayacak gibi değil.. Bahsettiğin shrll komutlarından dolayı bıkmış durumdayım zaten hocam. Her defasında o listeyi tek tek giriyorum. Hatta yeri gelmişken bu listeyi reg olarak yazabilirsek çok sevinirim ( mümkünse şayet ).. 

 • @omeryilmaz , Selamlar. Hocam , bahsettiğiniz şeyleri anladım.        Konu hakkındaki açıklama/yönlendirmelerinize itirazım olmadı zaten. Ancak şu ana kadar bu konunun key ile çözülebildiğini ben bilmiyordum. Hakan bey ile sanırım bu noktada biraz takıntılıyız.. ( Yok kardeşim, ben…   Devamı»


 • Selim USTA konuya cevap verdi "W10 Pro for WS"2 ay önce

  @hakanuzuner , Ömer beyin dediğine göre oluyormuş , ancak dediğim gibi bize isim olarak ws değil , cisim olarak ws lazım. Bu da key değiştirme ile ne derece mümkün ben de bilemedim 🙂

 • Selim USTA konuya cevap verdi "W10 Pro for WS"2 ay önce

  @omeryilmaz Hocam selamlar tekrar.  -kullandığınız Win 10 pro da ürün anahtarı değiştir seçeneği ile WS lisans anahtarını girdiğinizde ürün WS ye döneceğinden bahsediyorum, anlaşılmayan bir yer var mı ?    Durum anlaşıldı. Bunu bir ara deneyebilirim ancak , zaten ws…   Devamı»

 • Selim USTA konuya cevap verdi "W10 Pro for WS"2 ay önce

  @ibrahimyildiz ; Bu uzun mesajlar için teşekkür ederim hocam , ancak dilimizi biraz daha yalınlaştırmakta fayda var 🙂 Terminoloji bazen zorlayabiliyor. Ben kendimce biraz konuyu bağlayayım ;  – Forumlarda abartıldığı kadar değil..   evet , az buçuk farkındayım bunun. Ancak…   Devamı»

 • @ibrahimyildiz hocam selamlar. Zamansızlıktan çok bakamıyorum mesajlara.    Bahse konu laptopu , kendi geri dönüşüm sistemiyle ilk haline döndürdüm. Gereksiz aplikasyonları kaldırdım.. 3D programları kurup o şekilde sonlandırdım. Bahsettiğiniz imaj alma konularına vaktim yetmeyeceği sebebiyle bakamadım. Ancak , acronis programını…   Devamı»

 • @omeryilmaz hocam kurulumu uefi olarak yapıyorum muhakkak evet.  Anakartta DOCP modu var , ramlerinizi otomatik olarak kendi değerine çekebiliyor evet , ancak bunu standart olarak yapmaması ayıp. 3000 mhz ram alıp , neden oc ile 3000 olarak kullanayım ki 🤔 …   Devamı»

 • Gönderen: @ibrahimyildiz for ws ile bir performans farkı görebildiniz mi bari? Selamlar. Ws kurulumu uzun zamandır yapmadım. Şu an için Pro versiyon ile devam ediyorum. Ancak Ws sürümüne performanstan ziyade yalın bir işletim sistemi gözünde değerlendiriyorum. Kişisel kullanımımda performans aramıyorum…   Devamı»

 • Selim USTA konuya cevap verdi "W10 Pro for WS"3 ay önce

  Doğrudur. Birşey diyemiyorum.. 🖐️ 

 • Selim USTA konuya cevap verdi "W10 Pro for WS"3 ay önce

  Dijital lisans olarak geçiyor. Sonradan satın aldığım bir lisans bu. Ürün ile birlikte gelen değil yani. 😦

 • Selim USTA konuya cevap verdi "W10 Pro for WS"3 ay önce

  @hakanuzuner ..var 🤔 

 •  Herkese merhaba. Eğitim verdiğim bir firma sahibi , süreç içerisinde , benden , kendi kullandığı laptopa format atmamı istedi. Laptopda kullandığı bazı 3D uygulamalar içerisinde buglar mevcut , hem bunları gidermek , hem de temiz bir sistem ( sadece windows…   Devamı»

 • Selim USTA konuya cevap verdi "W10 Pro for WS"3 ay önce

  Gönderen: @emrecakar Çok ihtiyacınız var ise  Pro W1909 bu sürüme ben temin edebilirim size fakat forum kurallarına uygunmu bilemiyorum Konu tekrardan hortlamış sanırım 🙂 , en son kapattık diye ne zamandır bakmıyordum.. Hocam her türlük link paylaşımına ( direkt iso…   Devamı»

 • Selim USTA konuya cevap verdi "W10 Pro for WS"7 ay önce

              Muhakkak öyle abi.  ” ..en azından format atalım windows kuralım konularına girmemek. ” :)) Bu kısmın farkındayım , ayrıca da öyle olmalı zaten evet..  Bence burada şunu da göz önüne almakta fayda var ;…   Devamı»

 • Selim USTA konuya cevap verdi "W10 Pro for WS"7 ay önce

  Tekrar merhaba. Öncelikle şöyle bir hususu netleştirmek isterim. Aslında konunu başında bunu tam olarak açıklasak belki bu kadar yorulmayacaktık 🙂 ,   Ben standart ev kullanıcısı düzeyinden hallice , donanım tarafında üst seviye sayılabilecek pc donanımı kullanan ( AMD 1920x…   Devamı»

 • Selim USTA konuya cevap verdi "W10 Pro for WS"7 ay önce

  Tekrar merhaba.   Ürünü satın aldığımız yerden , evet bir iso linki aldım. Ancak dikkatimi çeken bir konu oldu. Daha önceden indirdiğim ( nereden indirdim hatırlamıyorum ) , ” tr_windows_10_pro_for_workstations_version_1803_updated_june_2018_x64_dvd_44568023 ” şeklinde bir iso dosyası var.  WS sürümü Cunsomer Edt. içersinde…   Devamı»

 • Merhaba..          Windows 10’un Pro for Workstations sürümünü daha öncesinde VmWare üzerinde denemiştim. Şimdi bilgisayarımda main olarak kullanmak istiyorum, ancak ; çok aramama rağmen sağlıklı bir iso indirme linki bulamadım. Microsoft’un makalelerine baktığımda ise , sürekli bir…   Devamı»

 • Merhaba.Konuyu , uzmanlarına sorduk ( yani sizlere ). Tecrübeyle sabit bilgilerini paylaşan herkese müteşekkirim.Sizin de tahmin edeceğiniz üzere , disk üzernden herhangi bir data alamadım ve Arena Bilgisayar a yollayacağım. Umalım da diski açmışsın diye geri dönmesinler 🙂 Sorunun çözülemeyeceği aşikardı…   Devamı»

 • Edit ; Az önceki denememde  , disk clean komutunu aldı , ancak partisyon oluşturmaya çalıştığınız zaman yine veri hatası veriyor , ve formatlamaya çalıştığınız zaman da disk başlatılmadı diyor. Kısır döngü yani 🙂

 • Tekrar merhaba ; Ontrack ile başladığım recovery işlemi yarıda kaldı. En son baktığımda , sanki bilgisayar yeniden başlatılmış gibi sadece masaüstü açıktı 🙂 Nedenini bilmiyorum , ne olduğu hakkında da fikrim yok tabi. Artık uğraşmaktan vazgeçtim , datalar gitti. Diğer konu ise…   Devamı»

 • Daha fazla yükle