Nihat KOSOVA

 • Gönderen: @nkosova @vasviuysal   Merhaba Vsvi bey,   sorunu yeniden yükleyerek ve WAN gatewai girince düzeldi. desteğiniz için teşekkür ederim..  bu arada bilginiz olduğunu düşünüyorum. bunlarda Virüs programı var mı ? güvenilir mi ?    saygılar    System–>Packages   bölümünden  “HAVP…   Devamı»

 • Selamlar @nkosova ,
   
  Evet öncelikle direkt  devreye  almak  yerine  test bilgisayarlarında  test ederek devreye  alın  şu durumda  direkt  olarak ME  switchde  sonlandırıp devreye  alırsanız her  problem vb  durumda  canlı sistemde sorun yaşamanız kaçınılmaz olacaktır.


 • Selamlar @nkosova   Yanlış anlamazsanız  konuya  biraz  uzak  oldugunuzu  görüyorum bu şartlar  altında  devreye  almanız  durumunda  bile ciddi  problemler  yaşamanız  oldukça  muhtemek Pfsense ile  ilgili türkçe  olarak da  oldukça  dişe  dokunur  dökümanlar  ve  makaleler  mevcut  öncelikli  olarak  onları iyice  okuyup…   Devamı»

 • Selamlar @nkosova
   
  Pfsense  wan interface’i  yapılandırırken  gateway  tanımladınız mı ? En önemli  soruma  cevap yok dns önemli değil dns  girmezseniz de 8.8.8.8 ip adrsine  ping  atabilirsiniz.
   
   

 • Selamlar @nkosova ,   Verdiğiniz  bilgiler  dahilinde  çok fazla yorum  yapamıyorum çünkü bildiğim tek şey dl380 g5 üzerine pfsense 2.4.5 versiyonunu  yüklemiş  olduğunuz. Pfsense  üzerinde  wan  yapılandırmasında hangi ipleri  kullandınız gw  tanımlamalarını  nasıl yaptığınız vb  gibi oldukça  önemli olan hiç…   Devamı»