Anasayfa » Batuhan Gökçay

Batuhan Gökçay

 • @ertanerbek @MustafaDemirozTeşekkürler yorumlarınız için,cpu-defend policy 1car packet-type arp-request cir 128 cbs 24064car packet-type arp-reply cir 128 cbs 24064car packet-type arp-miss cir 128 cbs 24064Bu kodlar arp paketlerinin drop edilmesine sebebiyet verir mi ?Yani network ümde şuan 500 kamera bulunmaktadır. Aslında…   Devamı»

 • Merhabalar,Switch üzerinde paket analizi yaptığım zaman  çok fazla drop edilen paket görmekteyim.(drop edilen paketler : arp-request,arp-miss,arp-reply) sizce bu arp paketleri network ağında neden drop edilir bir bilginiz var mıdır ? 

  Sponsor
 • @MustafaDemirozÇok teşekkürler bilgileriniz için , SSDP yi client lerden kapatmak sistem için sizce bir sakıncası olur mu acaba ?( gerçi Network u yorup yavaşlattığı bariz görünüyor ) 

 • @MustafaDemirozSelamlar ,Huawei S9306 Switch. Bu Switch den 2 adet var elimizde aktif / yedek çalışıyorlar.igmp konfigürasyonu yapmaktan kasıt nedir acaba yani bir acl gibi birşey oluşturup bu 239. lu ip yi blacklist e alıp sistemden atmak gibi midir ? Teşekkürler ,  

 • Merhabalar,Şuan da network ağımı wireshark programı ile izlediğimde bir sürü ssdp protokollü paketler görmekteyim.Bu durum büyük bir ihtimalle network ağımı yoruyor.Paketleri incelediğimde source adresleri olarak sahada yayın yapan kameralarımın adreslerini görmekteyim , Destination adresi olarak da hep aynı olan 239.255.255.250…   Devamı»

 • Mustafa bey merhaba ,Yukarıdaki konuşmalarımıza binaen konfigürasyonlar da gerekli işlemleri tamamladım.gözlediğim sonuçlar :1.olarak switchler de yaşanan 15 sn lik gecikme düzeldiğini gördüm.(değiştirdiğim parametreler vrrp versiyon ile preempt değerleridir.)2.olarak bu sefer başka bir problemle karşılaştım sunucuya ait tüm kameralarda değilde…[Devamını oku]

 • Mustafa bey teşekkürler yorumunuz için , kısaca konf. özet geçecek olursam ;switch 1 (master) : interface vlanif 100 ( vlan 100 ip address i olarak tanımlı : 192.168.100.2 )vrrp vrid 1 virtual-ip 192.168.100.1 vrrp vrid 1 priority 254switch 2 (backup) :…   Devamı»

 • Merhabalar, sizlere VRRP protokolü ile yaşadığım birkaç problemlerimden bahsetmek istiyorum.Elimde şuan iki adet layer 3 huawei switch bulunmaktadır.Bu switchler içerisinden birisi master olarak diğeri backup olarak çalışmaktadır.2 port çıkışlı kayıt sunucumdan 1 portunu master switch ime diğer portunu ise backup…   Devamı»

 • Merhaba,  multicast yayın ile ilgili bazı problemlerim var.Şuan ki uygulamamızda yaklaşık 400 kamera üzerinden multicast yayın almaya çalışıyoruz. Sistemi multicast’e çektiğimizde yaklaşık 70-80 kameralardan canlı görüntü akışımız kesilmektedir. Hatta kameralara(görüntü akışı kesilen) merkezdeki pc üzerinde ping atmaya çalıştığımızda ping kesilm…[Devamını oku]

 • Batuhan Gökçay kayıtlı bir üye oldu 3 ay 3 hafta önce