Uğur KARTAL

  • Cevaplarınız için teşekkür ederim. Geç dönüş yaptım kusura bakmayın. Kablolamalarda direkt Fiber ile gelen Gigabit switchleri kullanmaktayız. Ubiquiti Uap-ac-m marka Mesh özelliği olan cihazı farklı şehirdeki İşletmemizde kullanmışlar ve hiçbir kesilme veya bağlantıda takılma yaşanmıyor muş. Peki bu cihazların kapsayabildiği…   Devamı»

  • Merhaba sayın üstadlar Fabrikamızda 1000 metrekare bir depo alanımız var. Tabi ki depoda raflar ve bazı geçişlerde duvarlar mevcut. Tavan yüksekliği bir hayli fazla. Biz şu anda bu alanda iki adet TP link CPE-220 cihaz kullanıyoruz Bilgisayar veya cep telefonlarında…   Devamı»


  • Alper Bey Değerli yorumunuz ve cevabınız için size teşekkür ederim. Aslında bir sistemi değiştirmek değil o sistemin en ince ayrıntısına kadar öğrenmeye çalışmak hep ilk tercihim olmuştur. Fakat watchguard üzerinde Chrome ile çalışan bilgisayarlarda bir youtube engellemeye çalışırken çok sıkıntılar…   Devamı»

  • Aslında Watchguard olarak baktığımda beni fazlasıyla yoruyor kural yazmak vesaire kısımlarında. İhtiyaç dahilinde ne doğru düzgün anlatım videosu nede kaynak bulabiliyorum. İngilizce konusunda evet okuyup yapabiliyorum ama bir yere kadar. Aslında bu işe Watchguard Türkiyenin el atması lazım daha etkin…   Devamı»

  • Merhaba Sistemimde DC var ve üzerinde DHCP kurulu aynı zamanda Watchguard Firebox T50 mevcut. Dhcp üzerinden mac filtreleme yapıyorum. Bilgisayarlara rezervasyon ile ip dağıtıyorum. onun dışında yaklaşık olarak 40 ip lik DHCP tarafından dağıtılan scope mevcut. Firewall üzerinde de gruplara…   Devamı»

  • Eğer hala çözemediyseniz. Password Recovery Bundle 2017 . Bu program direkt şifreleri kaldırıyor. çalışma kitabı koruması dahil.

  • MerhabaBailıkta belirttiğim gibi 2208 R2 dosya sunucumda tüm paylaşım ayarları doğru yapıldığı halde dosya ve klasör silme sorunu yaşıyorum.Planlama diye grubum var ve bu gruptaki diğer üye hiç bir şekilde bu sorunu yaşamıyor. ama sonradan yeni açtığım kullanıcı aynı gruba…   Devamı»