Haberler

Hosting Sektörünün Trendi:”Yeni Nesil Teknolojiler”

2018 yılının son çeyreğinde Türkiye’de yaşanan yüksek kur artışına karşın kullanıcılar dijital dönüşümü kolaylaştıran pratik ve yüksek teknoloji çözümler sunan inovasyon odaklı yeni nesil hosting şirketlerine olan talebin artması, yaklaşık 10 yıllık pazar ezberini bozdu.

Aktif Site Sayısında Büyük Artış

Türkiye’de kişisel ve kurumsal olarak toplamda 4 milyonun üzerinde kayıtlı alan adı bulunmakta ve bu sayısının sadece %12’si aktif olarak bir internet sitesi için kullanılıyor.

Yurtdışı kaynaklı internet teknolojileri araştırma firması olan W3tech’in raporuna göre Türk servis sağlayıcılarının, global barındırma sektöründen 2016 yılında aldığı pay %1.3 iken bu oran 2020 yılında %2.2’ye tırmanmıştır. 4 yıllık bir süreçte %69 oranında oluşan artış, aktif site sayısındaki artışının da ispatı olmaktadır.

Müşteri ihtiyacına odaklanıyor, pratik çözümler üretiyoruz.

Yükselen yeni nesil teknojiler trendi öne çıkan firmalarından Hosting.com.tr’nin kurucu ortağı Fatih Gülsuyu; “Dijital dönüşümüne son sürat devam eden ülkemizde web sitesi ve e-posta servisleri gibi internet varlıklarına olan talep her geçen gün artıyor. Geçmişte bir web sitesine sahip olmak için yazılım ve tasarım bilgisine sahip olmanız ya da bu işi için profesyonel destek almanız gerekirdi. Bugün ise var olan pratik çözümler sayesinde web sitenizi dakikalar içerisinde oluşturmanız mümkün. Bu durum, pazarda sadece teknik adamların değil, herkesin bir web sitesine sahip olabileceği gerçeğini ortaya çıkarttı” yorumunu yapıyor.

hosting.com.tr kurucu ekibi

Bu yeni dönemde müşteri ihtiyacının ‘pratik ve inovatif çözümler’ olduğunu vurgulayan hosting.com.tr kurucu ortağı Cüneyt Yağız; “Halen kendi web sitenizi kendi kodlamanız ile yayınlayabileceğiniz çözümler mevcut ancak bu noktada da stabilite, güvenlik ve pratik yönetsel kabiliyetler web profesyonellerinin temel ihtiyacı olmayı sürdürüyor. hosting.com.tr olarak tüm ürün gruplarımız için aynı hız, güvenlik ve sürdürülebilir kaliteyi standart hale getirdik. Bugün dakikalar içerisinde yayına alabileceğiniz hazır web sitesi çözümümüzü kullanarak işinizi ya da hobilerinizi yansıtan profesyonel bir web sitesine sahip olabilir ya da özelleşmiş ihtiyaçlarınız için her ölçekte ve tüm yazılım envanterleri ile uyum içinde çalışan sınırsız web sitelerini tek noktadan kolayca yönetebilirsiniz. Üstelik ihtiyaç duyduğunuz an profesyonel ve çözüm odaklı destek merkezimize ulaşmanız mümkün” diyor.

Kurumsal e-posta servisleri ve Dünya’nın en popüler içerik yönetim sistemi WordPress için de özelleştirilmiş WordPress Hosting çözümleri sunan hosting.com.tr’nin 2019 yılında bazı pazar dominantı rakiplerinin aksine %75 büyüdüğünü dile getiren deneyimli iş adamı; “Bu rakam pazar ortalamasının oldukça üzerinde. Kimi geleneksel rakiplerimizin aksine son 5 yıldır kesintisiz büyüyoruz. Bu büyüme ile beraber yatırımlarımızı da aynı ölçekte arttırmaktayız. Son dönemde yaklaşık çeyrek milyon dolarlık donanım yatırımı gerçekleştirdik ancak bundan daha önemlisi ar-ge ve inovasyona yaptığımız yatırımlar sayesinde geleneksel rakiplerimizden çok daha farklı bir konumdayız. Pazarda müşteri deneyimine yatırım yapan ve daima gerçekçi kampanyalar ve net fayda ile müşteri iletişimini sürdüren hosting.com.tr olarak 2020’de de istikrarlı büyümemizi, yüksek müşteri memnuniyeti ve benzersiz hizmet kalitemiz ile sürdürmeye kararlıyız.” sözleri ile şirketinin başarı hikayesini özetliyor.

Hosting.com.tr’nin tüm hizmetlerini incelemek için linke tıklayabilirsiniz : Hosting.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.