Forum

Halkbank internet ş...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Halkbank internet şubesi kurumsal kısmının açılmaması.

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
805 Görüntüleme
(@Selmanalikose)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Ofis networküne bağlandığımız zaman  https://sube.halkbank.com.tr/InternetBankingHost/HostLogin?CustomerType=Corporate   bu adrese erişim sağlayamıyoruz. Ama cep telefonundan Mobil veriyi paylaşıp telefonun ağına baglandıgımız zaman kurumsal şubeyi görüntüleyebiliyoruz. Konuyu yanlış yere açmış olabilirim yeni üyeyim Lütfen mazur görün. Konu ile ilgili görüşleriniz beklemekteyim. Server tarafında herhangi bir engelleme bulunmuyor. Bütün sitelere erişim açık. 

Gönderildi : 22/01/2019 15:52

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Eğer local tarafta herhangi bir kısıtlama yada sorun olmadığına eminseniz,

Geçtiğimiz aylarda aynı sorunu bizde yaşamıştık sorun halkbank'tan kaynaklıydı ip adresimizi banlamışlar sizinde böyle bir durum olabilir kurumsal Halkbank müşteri temsilciniz ile görüşmenizi tavsiye ederim.

Gönderildi : 22/01/2019 16:06

(@Selmanalikose)
Active Member
Konu başlatıcı

Müşteri temsilcimizle görüştüm bizlik bir problem yok dedi ama pek tatmin olmadım açıkcası herhangi bir kontrol yapamadan problem bizde değil dedi. Konu ile ilgili farklı nasıl bir yok izleyebilirim ?

Gönderildi : 22/01/2019 17:33

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Şubede çalışan kişilerin bu konuda fazla bir bilgisi olacağını tahmin etmiyorum siz local tarafta kesinlikle sorun olmadığına eminseniz aşağıdaki adresten destek almayı deneyiniz.

https://chat.halkbank.com.tr/

Gönderildi : 22/01/2019 18:19

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

İp adresiniz statik sanırım. Şirkette hiç bir bilgisayar girmiyor ve farklı bir internet erişim ağından girebiliyorsanız sorun Halkbanktadır. Aynısı bize oldu biz şubeyi arayıp oradan bizim adam gibi yetkili birine bağlamalarını istedik. Sanırım orada bir blok vardı kaldırdılar sorun kalmadı. Halk Ak v.s. bu bankalara çok saldırı alıyor bu nedenle bazen güvenlik önlemi alalım derken farklı sorunlara sebebiyet verebiliyorlar.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 22/01/2019 18:19

(@Selmanalikose)
Active Member
Konu başlatıcı

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Lokal ağımızda herhangi bir engelleme yapılmadı düne kadar giriş yapılabiliriyorduk. Bizim tarafımızda kontrol edebilecegim her kısmı kontrol ettim. Zaten şirket içerisinde her siteye erişim hakkımız var özellikle engellenen hiç bir internet sitesi yok. Müşteri temsilcisi ile tekrar görüştüm Dış bacak ip bilgilerimizi paylaştım. Konu ile ilgili yetkili kişilere bilgi maili atması halinde konunun onlar tarafından çözülecegi bilgisinide verdim. Yarın tekrar ulaşarak bilgi alacagım. 

Gönderildi : 22/01/2019 18:23

(@Selmanalikose)
Active Member
Konu başlatıcı

Müşteri hizmetleri işimizi halleti TŞKLER yardımlarınız için.

Gönderildi : 23/01/2019 21:09

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Biz teşekkür ederiz. Keyifli çalışmalar.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 24/01/2019 16:06

Paylaş: