Forum

Office 2010, Window...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Office 2010, Windows XP Giriş Noktası Bulunamadı Hatası

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
3,554 Görüntüleme
(@serkankucuk)
Gönderiler: 10
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba, şirkette muhasebede bulunan windows xp yüklü bilgisayarlarda bir hata ile karşılaştık. Dün sıkıntısız çalışırken bu sabah windows xp, office 2010 yüklü bilgisayarda hata aldık. Office 2007 yüklü windows xp'lerde ise sıkıntı yok. Hata görsellerini aşağıda paylaştım. Office'i yeniden onar dedim ancak sorun çözülmedi. Yeniden kaldırıp yüklemedim, çünkü elimizdeki office 2010 keyleri sınırlı olduğu için silip yeniden yüklediğimde lisans sıkıntı olabilir. Birde kullanıcıların çok yüksek boyutlu ost ve pst dosyaları olduğundan yeniden yükleme durumunda outlook'un dosyaları açamama ihtimalide var. İnternette çözüm olarak regeditten bir ayarı değiştirmekten bahsedilmiş ancak bu sadece hata mesajının ilkinin görünmesini engelliyor o kadar. Teşekkürler.

Gönderildi : 15/11/2018 12:11

(@ibrahimerturk)
Gönderiler: 55
Trusted Member

Merhaba, şirkette muhasebede bulunan windows xp yüklü bilgisayarlarda bir hata ile karşılaştık. Dün sıkıntısız çalışırken bu sabah windows xp, office 2010 yüklü bilgisayarda hata aldık. Office 2007 yüklü windows xp'lerde ise sıkıntı yok. Hata görsellerini aşağıda paylaştım. Office'i yeniden onar dedim ancak sorun çözülmedi. Yeniden kaldırıp yüklemedim, çünkü elimizdeki office 2010 keyleri sınırlı olduğu için silip yeniden yüklediğimde lisans sıkıntı olabilir. Birde kullanıcıların çok yüksek boyutlu ost ve pst dosyaları olduğundan yeniden yükleme durumunda outlook'un dosyaları açamama ihtimalide var. İnternette çözüm olarak regeditten bir ayarı değiştirmekten bahsedilmiş ancak bu sadece hata mesajının ilkinin görünmesini engelliyor o kadar. Teşekkürler.

Muhtemelen office 2010 programının  aldığı bir güncellemeden kaynaklı sorun oluşmuştur. Alınan güncelleştirmeleri kontrol etmenizi öneririm. 

sırasıyla aşağıdaki adımlarıda deneyebilirsiniz. 

illa office kaldırıp tekrardan temiz bir kurulup yapmak istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayın. işletim sistemini onarmak için de alttaki işletim sistemi onarma seçeneklerini deneyebilirsiniz. 

office kaldırmak istiyorsanız aÖncelikle outlook profilinde ve office lisansında problem yaşamamanız adına aşağıda belirttiğim yöntemleri sıra ile uygulayın. 

1. outlook regedit yedeklerini alın.  ( HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\16.0\Outlook\Profiles ) veri dosyaları olduğu yerde kalsın. onlara hiç dokunmayın officeyi kaldırdığınızda onlar silinmez yada herhangi bir yere gitmez. 
  2. eğer outlook hesap şifrelerini bulamam diyorsanız mailpassview programı ile mail adreslerinin şifrelerini görüp yedekleyin.
  3. Office 2016 harici ürünlerin ürün anahtarlarını harici programlar yardımıyla görebilirsiniz. verdiğim linkteki programla office lisans anahtarınızı görüp yedekleyin. https://www.tamindir.com/windows/product-key-finder/
  4. office kaldırın. bir clenaer programı ile kayıt defteri ve kalıntıları temizleyin. ccleaner. 
  5. tekrar office programını kurun.
  6. yedeklediğiniz lisans ile office etkinleştirin. problem yaşarsanız telefonla etkinleştir seçeneğini kullanın.
  7. aldığınız outlook regedit yedeğini kayıt defterine ekleyin. 
  8. outloğu tekrardan açın mail hesaplarının şifresini ister sadece girdikten sonra kaldığı yerden devam eder. yani kaldırmadan önce nasılsa o şekilde hesap ayarları birebir gelir.

İşletim sistemi onarım. 

öncelikle aynı service pack sürümü olmasına dikkat edin. sisteminizde yüklü işletim sistemini imagesini indirin.  normal xp kuruyormuş gibi kurulum ekranlarına geçin. aynı service pack sürümüne ait image varsa 100 de 100 onar seçeneği biçimlendirme ekranı gelmeden karşınıza çıkıcaktır. "r" tuşuna basarak onar diye bir seçenek gelir. bu seçenek sadece sistem dosyalarında değişiklik yapar, herhangi bir dosyanıza zarar gelmez. tecrübeyle sabittir. her ihtimale karşı tabikide yedekleme yapabilirsiniz. 

sfc / scannow komutuylada onarım yapmanız mümkün. 

Gönderildi : 15/11/2018 14:01

(@serkankucuk)
Gönderiler: 10
Eminent Member
Konu başlatıcı

Cevabınız için teşekkürler. Sorun Office 2010'un aldığı güncellemeden dolayı kaynaklanıyormuş. Son yüklenen güncelleştirmeleri sildim, daha sonrasından ise Office'i onardım ve sorun çözüldü. Şuan Office paketinde bulunan tüm uygulamalar açılmakta.

Gönderildi : 15/11/2018 18:11

(@ibrahimerturk)
Gönderiler: 55
Trusted Member

Cevabınız için teşekkürler. Sorun Office 2010'un aldığı güncellemeden dolayı kaynaklanıyormuş. Son yüklenen güncelleştirmeleri sildim, daha sonrasından ise Office'i onardım ve sorun çözüldü. Şuan Office paketinde bulunan tüm uygulamalar açılmakta.

rica ederim. 

Gönderildi : 19/11/2018 14:40

Paylaş: