Forum

POE DC Bağlantısı H...

Bildirimler
Hepsini Temizle

POE DC Bağlantısı Hk.

5 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
2,149 Görüntüleme
(@ibrahimayhan)
Gönderiler: 493
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar ÇözümPark ve Ekibi,
Yapımız Üzerinde HP 2920 48/24 Port POE Switch Kullanılmaktadır ve IP Kamera Bağlantıları Bulunmaktadır.
Yalnız Bazı IP Kameraların Güç Tarafında Bazı Sorunlar Yaşadığımda Dolayı Ya Harici Güç Beslemesi veya Active POE Splitter Kullanımı Yapılması Gerekmektedir.
Belirtilen İşlemleri Yapmadan Önce Sizden Öğrenmek İstediği Durum, POE Switch Tarafından Port Üzerinde DC Güç İletilemektedir.
IP Kamera Harici Güç Beslemesi İçin POE Switch' in Port' u Üzerinden DC Besleme Yapabilirmiyim ?
Ayrıca Her Port İçin 12V DC Besleme Gerekmetkedir Bunu POE Switch'ten Patch Kablo Üzerine Nasıl Sağlayabilirim ?
Sizlerden Bilgi Beklemekteyim, İyi Çalışmalar...

Gönderildi : 09/10/2018 19:01

(@erhansen)
Gönderiler: 183
Reputable Member

merhabalar

sorununuzu anladım ve bizim de bazı yerlerde kullandığımız mantıktı ama

switch ile kamera mesafesi uzak olduğunda maalesef güç kaybı yaşanabiliyor

biz nasıl yapıyorduk kahverengi beyaz ve kahverengi kablolarını tj45 jaka takmayıp 6 uçtan veri alışverişi sağlamasını yapıyorduk kahverengiye + uç yada eksi uç farketmez verip

kamera ayağındaki kabloyada 6 kablosunu rj45 e çakıp diğer 2 uca da 12v standart güç kablosu takıp kamerayı o şekilde kullanıyorduk

Gönderildi : 10/10/2018 20:29

(@ibrahimerturk)
Gönderiler: 55
Trusted Member

Merhabalar ÇözümPark ve Ekibi,
Yapımız Üzerinde HP 2920 48/24 Port POE Switch Kullanılmaktadır ve IP Kamera Bağlantıları Bulunmaktadır.
Yalnız Bazı IP Kameraların Güç Tarafında Bazı Sorunlar Yaşadığımda Dolayı Ya Harici Güç Beslemesi veya Active POE Splitter Kullanımı Yapılması Gerekmektedir.
Belirtilen İşlemleri Yapmadan Önce Sizden Öğrenmek İstediği Durum, POE Switch Tarafından Port Üzerinde DC Güç İletilemektedir.
IP Kamera Harici Güç Beslemesi İçin POE Switch' in Port' u Üzerinden DC Besleme Yapabilirmiyim ?
Ayrıca Her Port İçin 12V DC Besleme Gerekmetkedir Bunu POE Switch'ten Patch Kablo Üzerine Nasıl Sağlayabilirim ?
Sizlerden Bilgi Beklemekteyim, İyi Çalışmalar...

yapabilirsiniz ancak aynı kapıya çıkıcaktır. zaten güç düzenli bir şekilde iletilse  kamerada problem oluşmaz. ama şu şekilde yapıcaksanız ona bir şey diyemem. atıym mesafe 90 metredir siz 45 metre sonrası için araya harici güç beslemesi atıcaksınızdır. 45 metre mesafeye kadar harici aparatının gücünü direk swichden besleyebilirsiniz. diğer 45 metreyide harici aparattan. bu şekilde atlatılabilr. kesin çözüm olur mu bilmiyorum ama çalışmaması için bir sebep yok. 

bunu cat kablo mantığında düşünebilirsiniz. nasıl 100 metreden sonra data iletimi yapılamıyor araya swich koymak gerekiyorsa onun gibi düşününebilirsiniz.  

Gönderildi : 14/11/2018 20:17

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,

Cihazdan cihaza poe değeri değişebiliyor. Genelde kamera tarafında endüstriyel cihaz kullanıyorlar. Bizde de 170 kamera var. Bir iki kamer konumu ve özelliği gereği biraz fazla enerji tüketimi yapıyor. Poe üzerinden gelen akım bunu karşılamıyor. Bu nedenle bizde mecburen ilgili akımı verecek poe adaptör kullanıyoruz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 16/11/2018 18:19

(@ismailSolmaz)
Gönderiler: 26
Eminent Member

Slm

Poe switch cat6 kablodaki boş hatlardan dc akım iletiyor. Ancak şunu unutmamak lazımki Dc voltaj da gerilim düşümü yüksek olur . V=2LIRdc

bUNA göre benim kişisel tavsiyem 12 voltluk enerji o kesitte 40-50 mt sonra  kamera özellikli bir kameraysa verimli çalışmaz. Enerji iletimi yapılabilir ama enerji işinde güç önemlidir bu kabloyla kaç vattlık sistemi besleyeceksin o önemli?

Gönderildi : 19/11/2018 13:20

Paylaş: