Forum

Server sisemi kurma...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server sisemi kurmak

6 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
569 Görüntüleme
(@Ahmetdogan)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Kısa sorular var. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Mesela diyelim bir iş yerine Server sistemi kuracağız ve bu server'a bağlı TS'lar olacak.

Server PC'yi aldık ve çok hızlı'da bir internet sağladık.

1) Bu ana server olarak kullanıacak bilgisayar'da ne gibi işlem yapacağız ?( Wmware ile server 2016'mı kuracağız ?, yani ilk olarak ne yapacağız ?)

Gönderildi : 19/08/2018 03:33

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

TS nedir ?

Gönderildi : 19/08/2018 16:32

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Mesela diyelim bir iş yerine Server sistemi kuracağız ve bu server'a bağlı TS'lar olacak.

1) Bu ana server olarak kullanıacak bilgisayar'da ne gibi işlem yapacağız ?( Wmware ile server 2016'mı kuracağız ?, yani ilk olarak ne yapacağız ?)

Ahmet Bey sorunuzdan çok temel seviyede bilgi sahibi olduğunuzu görüyorum, bu nedenle forumdan çözüm bulmanız bir hayli yıpratıcı olabilir, önerim bol bol makale okuyun önce ama bir bilene danışın gelsin yarım günde yapsın temel kurulumları.

Örnek öncelikle soru soruyorsunuz ama biz sorula şöyle yaklaşıyoruz?

Sizin iş ihtiyacınız nedir? Yani Vmware mi kuracağız? Olabilir ama neye ihtiyacınız var, nasıl bir şirket, kimler ne kullanacak vs.

Gönderildi : 19/08/2018 17:20

(@ozkanburgac)
Gönderiler: 204
Estimable Member

Selam sana konu başlıklarını yazayım sen çözümpark cevaplarını bulursun 🙂

1.Öncelikle Vindows server 2016 lisans almalısın 

2.windows server Remote cal lisnas almalısın

3.Active directory cal lisans almalısın

4.vmvware esx/i kısmı değişken ücretsiz sürümü var ona 3 sistem kurabilirsin yani 3 adet windows server gibi düşün

ücretli kısmı donanıma göre fiyat değişir

5.vmware altına windows server 2016 kurup üzerine active directory rol kurmalısın ve Terminal server bağlanacak kullanıcı oluşturmalısın

6.vmware altına windows server 2016 kurup active directory üzerind edomanine almasılısn ve ardından üzerine remote desktop servisini kurmalısın

7.yukarıdaki temel maddeleri gerçekleştirdikten ve gerekli lisanslamaları yaptıktan sonra active directory kullanıcıları terminal bağlantı sağlamaya başlar

benim nacizane tavsiyem bütçen varsa bunu azure veya amazon aws üzerinde yapman daha sağlıklı olur.

Gönderildi : 20/08/2018 02:14

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

İlk önce talepleri dinliyor olmanız lazım firmaya ne lazım ne gibi istekleri var nasıl bir sistem kurumalı bunun analiz etmeniz gerekiyor yanlış vereceğeniz kararlar sizi ekstra ve gereksiz masraflara itebilir sistem kurulumuyla ilgili olarak danışmanlık alabilirseniz daha sağlıklı yol alacaksınızdır.

Gönderildi : 20/08/2018 12:16

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

Ahmet bey,

aynı soru,talep için farklı postlar oluşturmak, forum kurallarına aykırı.

aramıza yeni katıldığınızdan, forum kurallarını okumanızı öneririm. bkz. m.18

https://www.cozumpark.com/forums/thread/650.aspx

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/08/2018 18:45

Paylaş: