Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vmware Standalone Converter Hk.

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
789 Görüntüleme
(@nailisler)
Gönderiler: 152
Estimable Member
Konu başlatıcı

Herkese Merhaba,

Windows 2008 R2 Fiziksel bir sunucuyu vmware standalone converter ile esxi üzerine çalıştırmaya çalışıyorum.

Sunucu Dell R730 Cift CPU ve 256 RAM Var, Şuan çalışan sunucu 32 Cpu olarak ayarlanmış.

Convert işlemi yapmaya başladığımda Aşağıda ki hataları vermekte,

* Warning: The source has 32 CPUs, but the destination does not support the same number of virtual CPUs.

*** The number of processors on the source machine is not supported by the destination host. The number of processors allocated for the destination machine is the maximum number of processors supported for the guest operating system by the destination host.

Ben Number of virtual Sockets : 8 (12'yide seçtim)
Number of cores per socket : 2 olarak seçiyorum.

İşlem başlıyor ve %1 olarak gözüküyor. ardından aşağıda ki hatayı vermekte konu hakkında desteklerinizi rica ederim Şimdiden teşekkürler.

FAILED: Unable to create a VSS snapshot of the source volume(s). Error code:
2147754767 (0x8004230F).

Gönderildi : 23/06/2018 15:04

(@ersincan)
Gönderiler: 975
Illustrious Member

Merhabalar, Windows Server Backup eklentisini sunucu üzerinde etkinleştirirmisiniz.

https://kb.vmware.com/s/article/2058046

Eğer çözüm olmazsa size projelerimde %99.5 oranında sonuç aldığım fakat uzun olan yöntemden bahsedeyim. Windows Backup ile sunucunun tam bir yedeğini alınız.Sonrasında vmware üzerinde yeni bir sanl makine oluşturun ve Windows Server kurulum CD si ile başlatınız. Bare metal recovery seçeneği ile almış olduğunuz yedeği dönünüz.  http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2014/03/02/windows-server-backup-ile-bare-metal-recovery-yedekleme.aspx

İyi Çalışmlaar

Gönderildi : 23/06/2018 18:48

(@nailisler)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Ersin bey cevabınız için teşekkürler,

Belirttiğiniz adımları yapmıştım fakat sonuç aynı idi transfer edeceğimiz sunucu üzerinde SQL server var ayrıca bir iki kritik uygulama var bu uygulamaların yeniden kurulması sorun oluşturacaktır. 2. Belirttiğiniz yöntem bu uygulamaların yeniden kurulması gerektirecektir diye düşünüyorum doğru mudur?

Gönderildi : 23/06/2018 19:24

(@ersincan)
Gönderiler: 975
Illustrious Member

Merhabalar,

Hayır uygulamalaınr yeniden kurulmasını gerektirmez. Bare Metal Recovery, farklı donanımlar üzerinde sorunsuz kurtarma operasyonu için oluşturulmuş bir yöntemdir. Sadece windows etkinleştirmesini yeniden yapmanız gerekebilir. 

Gönderildi : 23/06/2018 20:51

(@nailisler)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Bu çözüm için teşekkürler, Fakat sunucu uzak bir lokasyonda olduğu için şuan bunu yapamamaktayım.

Farklı çözümler buldum fakat %99 geldiğinde aşağıda ki hatayı veriyor şuan bunu bulmaya çalışıyorum. Bu konuda destek olabilecek var mı?

FAILED: Unable to find the system volume, reconfiguration is not possible.

Gönderildi : 24/06/2018 16:33

(@cahityolacan)
Gönderiler: 514
Super Admin

Farklı çözümler den kastınızı biraz açarmısınız. 

Mesela SQL ise Convert yaparken SQL ve Servislerini durdurmanız tavsiye edilir.

Anti Virüs var ise; unistall yada real time protection kapatılır. 

Önek Dell ETH Manager vb gibi server işletim sisteminde Dell server özel yazılımlar var ise donaımlar için onlar unistall edilir. 

Sizde verdiği hata ise server kurulumundaki 350 veya 500 mb ayırlan disk alanı ile iligli gibi. Ve bu alanı erişim izini vermeyen bir yazılım yüklü ise server üzerinde bu yüzden convert tam olmuyor olabilir. 

Belki baktınız ama yinede şu adresi bir kontol edin bir kaç bilgi var ok :  https://www.vmwaretv.com/2015/05/vmware-vcenter-converter-standalone-60.html  

Cahit YOLAÇAN
vExpert - vExpert NSX - CCNA- MCSE - CEH
https://www.vmwaretv.com

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/06/2018 17:55

(@nailisler)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Cahit bey cevabınız için teşekkürler,

Yaptığım işlemler belirttiğiniz gibi SQL servislerini durdurmak antivirus uygulamasını kaldırmak gibi, Fakat belirttiğiniz dell servislerini durdurmamıştım bugün bu işlemi deneyeceğim. Sayfa'daki diğer adımlara da bakacağım.

Ayrıca belirttiğiniz 350 mb alan için bende o şekilde düşünmüştüm. Fakat test amaçlı o alanı koymadan convert yapmaya çalıştığımda da aynı hatayı almaktayım. Netten baktığım kadarıyla ayrıca bootload ile ilgili olabileceğini okudum fakat belirttiğim gibi sunucu ulaşabileceğim bir lokasyonda olmadığı için bu işleme anca sunucu başına geçebileceğim zaman bakabileceğim.

Gönderildi : 29/06/2018 13:11

Paylaş: