Forum

We are adding some ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

We are adding some new features to Windows

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
502 Görüntüleme
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

Windows 10 makinenize logon olunca sağ alt köşede aşağıdaki gibi bir uyarı görebilirsiniz.

Ayarlar bölümünden aslında neleri indirmeye çalıştığını görebilirsiniz. Özellikle burada bir ekleme yapmak istiyorum, eğer internet bağlantınız sorunlu ise burada sürekli bir indirme isteği görebilirsiniz. Bilgisayarınızın sorunsuz bir şekilde Microsoft.com uzantısına bağlanması gereklidir.

Peki internet ile ilgili bir sorununuz yok ama yine de bu uyarı karşınıza çıkıyor ise sorun neden kaynaklı olabilir?

Eğer uyarıları görmek istemiyorsanız kestirme bir çözüm uygulayabilirsiniz

Başlat - çalıştır - cmd ekranının yönetici olarak çalıştırıp aslında arka planda bu indirmeleri kontrol eden zamanlanmış görevi iptal edebilirsiniz

schtasks /Change /TN "Microsoft\Windows\LanguageComponentsInstaller\Installation" /Disable

Ama yok ben bunu kapatmak değil düzgün bir şekilde bir defada çözmek istiyorum derseniz uzun yolu tercih edebilirsiniz.

Özellikle işletim sistemi kurulumu ile lokasyon farklarında böyle sorunlar olabilir. Yani işletim sistemini en-US olarak kurup lokasyonu tr-TR yapmanız durumunda bu ek dil ayarlarının indirilmesi gereklidir. Özellikle Windows 10 sürüm güncellemeleri ile bu dosyalar tekrar yenilenir. Bunun çözümü olarak "Windows 10 Feature on Demand" ISO sunu indirin

Daha sonra mount ediyoruz indirdiğimiz diski;

Ek kullandığınız dil ayarını bulun, daha sonra aşağıdaki komut ile yüklemeyi deneyin;

Dism /Image:C:\test\offline /Add-Package /PackagePath:C:\packages\package1.cab

Umarım faydalı olmuştur.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/06/2018 14:27

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1644
Üye

Hocam ,

Bilgilendirme için teşekkürler, süpersin.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/07/2018 17:11

Paylaş: