Forum

Win 2012 R2 ile CD ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Win 2012 R2 ile CD DVD Yazdıramama Problemi

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,165 Görüntüleme
(@MuhammedEminHiZ)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Değerli hocalarım merhabalar.Bir sorun yaşıyorum danışmakta fayda var.Çalıştığım yerde yerel alan ağı yönetiyorum. Sadece müdürün usb okuması CD-DVD yazdırması komut satırı çalıştırın açık olması vb. gerekiyor,diğer cilentlerın bunları yapmaması gerekiyor.GPO üzerinden  politikaları ayarladım Müdürün olduğu grubu,müdürün kendi oturumunu bilgisayarı hepsini denedim yetkilendirmeler tamam tüm ayarlarım doğru ama CD DVD yazdırması yapamıyorum.Diğer tüm politikalar oluyor iken CD yazdırma işini yapamıyorum. 

Windows F:\sürücüsündeki diski okuyamıyor.

Diskin,Windows'un tanıdığı bir disk biçimi kullandığından emin olun.Disk biçimlendirilmemişse,kullanmadan önce biçimlendirmeniz gerekir. 

(CD boş okuyucu da sağlam test ettim )

Gönderildi : 13/12/2017 02:42

(@yasinkaraman)
Gönderiler: 178
Estimable Member

Hocam CD nin boş olduğundan emin misiniz bir kaç cd ile denediniz mi ? Bazen sorunlar ufak olsada çözüme odaklandığımız için yapılması gereken rutin şeyleri gözden kaçırmış olabiliyoruz. 

Gönderildi : 13/12/2017 13:33

(@MuhammedEminHiZ)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Hocam CD nin boş olduğundan emin misiniz bir kaç cd ile denediniz mi ? Bazen sorunlar ufak olsada çözüme odaklandığımız için yapılması gereken rutin şeyleri gözden kaçırmış olabiliyoruz. 

Evet CD boş ağa bağlı olmayan bir pc de çalışıyor.DVD rom u değiştireceğim ve aygıt yöneticisinden kaldırıp yeniden tanıtacağım bir de o seçeneği deneyeceğim.

Gönderildi : 14/12/2017 03:31

Paylaş: