Forum

Evde Web Hosting Na...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Evde Web Hosting Nasıl Kurulur?

9 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
18.1 K Görüntüleme
(@yusufozdemir-2)
Gönderiler: 81
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba.

Evde kendi sitemi barındırmak üzere hosting kurmayı planlıyorum.

Donanım gereksinimlerini, internet hızını, maliyeti şöyle falan demeyin sadece kurulumla ilgili bilgi istiyorum. 

Statik ip yok buna alternatif ne yapabilirim?

Gönderildi : 14/05/2017 07:38

(@zulfumehmetozcifci)
Gönderiler: 731
Prominent Member

Modemden iç ağa DMZ yapıp public ip ile hostlara ulaşabilirsiniz. Bilgisayarınıza bir web panel kurmanız yeterli. Windows için plesk panel centos için de Centos Web Panel kurmanız yeterli fakat ben adım adım işlemleri yapmak istiyorum diyorsanız o zaman bu makalelere bakabilirsiniz.

Centos6 için

http://www.zulfumehmet.com/centos-sunucuyu-lamp-phpmyadmin-bind-dns-vsftp-kurulumu/  

Centos 7 için

http://www.zulfumehmet.com/centos-7-nginx-ve-php-kurulumu/  

Windows İçin

http://www.zulfumehmet.com/centos-sunucuyu-lamp-phpmyadmin-bind-dns-vsftp-kurulumu/  

Windowsda PHP çalıştırmak için

http://www.zulfumehmet.com/windows-server-iisde-php-ve-mysql-kurulumu/  

Kişisel bir olay

Gönderildi : 14/05/2017 10:34

(@barbaroskuscular)
Gönderiler: 186
Estimable Member

Merhaba,

Öncelikle bilgisayarınıza IIS kurmanız ve localhost üzerinden web sayfanızı yayınlamanız gerekir. Bu durumda kendi bilgisayarınız üzerinden yayın yapabilirsiniz. 

C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts

dosyası üzerine ekleyeceğiniz bir dns kaydı ile kendi bilgisayarınızda domain tanımlayabilirsiniz

127.0.0.0      www.websitem.com

Ancak bu sadece sizin web sayfanızı görmenizi sağlar. Bu nedenle ttnet yada süperonline hangi hizmeti kullanıyorsanız aylık eklenecek düşük bir tutar ile sabit ip tanımlanmasını sağlayabilirsiniz. 

Satın almış olduğunuz domain adresini panel üzerinden tanımlanan sabit ip adresine yönlendirirseniz herkesin erişmesini sağlayabilirsiniz.

Eğer çoklu bir hosting hizmeti sunmak istiyorsanız bilgisayarınızın işletim sistemini server işletim sistemi ile değiştirerek pleks panel yada cpanel kurabilir ve domain, hosting yönetimi yapabilirsiniz.

Vazgeçmeyin yayın yaptıktan sonra domain adresinizi bizimle paylaşın.

Saygılarımla,

Gönderildi : 14/05/2017 15:37

(@yusufozdemir-2)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Cevap yok mu?

Gönderildi : 22/05/2017 02:13

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4292
Co-Helper

Tavrınızı gözden geçirin lütfen arkadaşlar izah etmişler neyini beğenmediniz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/05/2017 13:49

(@yusufozdemir-2)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Kusura bakmayın pcdeki bir sorundan dokayı tarayıcı önbelleğini yüklemiş cevapları yeni gördüm.

Gönderildi : 25/05/2017 00:02

(@Anonim)
Gönderiler: 0

selam ub konuyu bloğumda işlemiştim, 

https://www.ugureren.com/evdeki-interneti-kullanarak-web-sitesi-host-etmek/

birde evde datacenter inşa etmeye karar verdim onu da youtube da video oalrak yayınlıyorum, takip edersen fikir olabilir,

Gönderildi : 16/01/2019 16:01

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

(@SuleymanBican)
Gönderiler: 50
Trusted Member

Merhaba Yusuf Kardeş,

Talep ettiğiniz asıl meseleyi sonradan farkettim ama yinede genelde karamsar açıklamalar nedeniyle geçiştirilen kurulum sonrasındaki bağlantı hızı sorununu rafa kaldıran çözümü sunarak hizmet sürecine katkı sağlamak amacıyla değinmekte fayda görüyorum.

Bir kaç yıl öncesine kadar evde adsl modem ile hatırı sayılır bir performansta web barındırma hizmeti sunmak mümkün değildi.

Bir ara zengin içeriğe sahip olmayan siteler için download ve upload hızları aynı olan GSDSL modemler kullanılabiliyor ancak maliyeti hem yüksek hemde doğru hatırlıyorsam 2Mbps download ve Upload hızı sunuyordu.

Fiber teknoloji sonrası durum biraz da ha umutlandırıcı olsa dahi upload hızındaki kısıtlamalar bu problemi ortadan kaldırmıyordu.

Ancak Superonline ın yeni hizmeti sayesinde bu rüya gerçeğe dönüşebiliyor kanaatindeyim.

SUPERBOX adlı ürünü ile ( yaklaşık iki yıldıtr hizmetteymiş bende kısa bir süre önce öğrendim ) 4,5 G teknolojisi desteğiyle tıpkı cep telefonundaki gibi yüksek download ve upload hız desteği sunulabiliyor.

Bir başka deyişle bu yeni tür modemin bulunduğu ortamda  çekim gücü ile doğru orantılı yüksek hızlara erişmek mümkün. 

örneğin 10Mbps ila 50 hatta 70, 80  Mbps UPLOAD hızları elde edilebiliyor.

Hatta 3-5 $ a anten alıp bu gücü arttırabilmek te mümkün.

Fiyatları da şöyle:

Superbox 4.5G İnternet Kampanyası paketlerimiz ve fiyat bilgileri:

Superbox Sınırsız Paketler:

Paket Adı Hız Fiyat
Superbox 4.5G İnternet 4.5G 279 TL
Superbox 10 Mbps İnternet 10 Mbps 159 TL

Superbox Kotalı Paketler:

Paket Adı Kota Fiyat
Superbox 50 GB 4.5G İnternet 50 GB 159 TL
Superbox 100 GB 4.5G İnternet 100 GB 219 TL
Superbox 200 GB 4.5G İnternet 200 GB 269 TL

Superbox Ek Paketler ( Superbox Kotalı Paket Müşterileri için)

Ek Paket Adı Fayda Fiyat
Superbox Ek 5Mbps 5 Mbps'ye Kadar Limitsiz 25TL
Superbox Ek 10 Mbps 10 Mbps'ye Kadar Limitsiz 50TL

Kablo port hat hiç birine gerek yok. Yeterki çeken bir ortamda olsun. Baz istasyonu da yakınsa 10 numara 5 yıldız yani.

Artık web server kurulumu Firewall ayarları vs de ayrı bir çalışma tabi.

Hele sunucunun sürekli açık olacağını hesaba katarsak serin bir oda sıcaklığı da gerekiyor. Mesela bir mini klima Fan a yakın noktada.

Konu ile ilgili söyleyebileceklerim bundan ibaret.

Hepinize Sevdiklerinizle birlikte Sağlık, Huzur ve Başarı dolu bir yaşam dilekleriyle. Yarınlarınız Dünlerinizden her daim daha güzel olsun.

Gönderildi : 29/01/2019 07:42

Paylaş: