Forum

RDP ve helpdesk pro...

Bildirimler
Hepsini Temizle

RDP ve helpdesk programları

14 Yazılar
10 Üyeler
0 Likes
1,895 Görüntüleme
(@uguryildirim)
Gönderiler: 27
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Kurum içerisinde teknik servsin kullanıcıların yanına girmeden helpdesk  yapacağı RDP tarzı programa ihtiyac duyuyoruz. Yapımızda domain yapısı mevcut ve 550 client var.Kullanıcı iznine ihtiyaç duymadan admin rolunde olan kullancılarla clienta  bağlanmamız gerekiyor.

Önerebileceğiniz programalar nelerdir.?

Gönderildi : 27/05/2016 13:54

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,
http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2010/05/23/dameware-nt-programin-kurulumu-ve-kullanimi-ve-yeni-ozelliklerinin-incelenmesi.aspx

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 27/05/2016 14:21

(@emrahbayar)
Gönderiler: 49
Trusted Member

Merhaba;

Senelerdir kullandığım netsupport manager programını öneririm kendi içinde scriptler oluşturup yönetme şansıda tanıyor. Hem Vpn hem de dialup tarzı bağlantılar yapma izinleride imkanı tanıyor. Ancak free olarak değil lisanslı bir program

Gönderildi : 01/06/2016 15:32

(@uguryildirim)
Gönderiler: 27
Trusted Member
Konu başlatıcı

Netsupport manager ile ilgili araştırma yapmaktayım bişey soracaktım.

Kullanıcı hissetmeden bağlanabiliyor mu?

Gönderildi : 08/06/2016 14:12

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

kullanıcı hissetmeden elbette ayarları dogru yaparsanız baglanabilirsiniz fakat bence etik olan kullanıcı onayına tabii olarak ekranına baglanmaktır.

Gönderildi : 08/06/2016 14:31

(@ZaferSEN)
Gönderiler: 213
Estimable Member

netsupport çok güzeldir fakat bildiğim kadarıyla bir ticket sistemleri yok, kullanıcılara bağlanırken full control ve view şeklinde bağlanabiliyorsunuz.

benzer işi yapan uygulamalar mevcut ama hem ticket hem de remote desktop yapacaksanız ikisini birarada yapan uygulama az.

Manage Engine ürünleri var, iki farklı ürünle istediğinizi yapıyor.

örneğin, kullanıcı destek talebi oluşturdu, teknik personel bu talebi görüyor, bilgisayarına bağlanmak için farklı bir programa gitmeden kendi üzerinden yapabiliyor, yanlış hatırlamıyorsam service desk ve desktop central olması lazım.

bunun dışında da birçok ürünleri mevcut. inceleyebilirsiniz.

Gönderildi : 08/06/2016 16:11

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1623
Noble Member

Desktop Central'ın içinde remote desktop özelliği var. Ancak sadece bu özelliği kullanmak için bu programı satın almak mantıklı olmayacaktır.

Gönderildi : 08/06/2016 18:08

(@haticekara)
Gönderiler: 225
Reputable Member

TightVnc programı da sizin isteklerinizi karşılar bir program. Kişiler statik Ip ile bağlıysa programı kullanabilirsiniz. Bildiğim kadarıyla da ücretsiz bir program, incelemenizi tavsiye ederim.

Gönderildi : 09/06/2016 12:12

(@emrahbayar)
Trusted Member

netsupport çok güzeldir fakat bildiğim kadarıyla bir ticket sistemleri yok, kullanıcılara bağlanırken full control ve view şeklinde bağlanabiliyorsunuz.

benzer işi yapan uygulamalar mevcut ama hem ticket hem de remote desktop yapacaksanız ikisini birarada yapan uygulama az.

örneğin, kullanıcı destek talebi oluşturdu, teknik personel bu talebi görüyor, bilgisayarına bağlanmak için farklı bir programa gitmeden kendi üzerinden yapabiliyor, yanlış hatırlamıyorsam service desk ve desktop central olması lazım.

netsupport manager full sürümünde ticket desteği mevcuttur. Şöyle oluyor ki kullanıcı destek talebini saatin ordaki netsupport simgesinden sağ tıklayıp request help dediğinde your name ve message textboxları mevcut gerekli alanları doldurup ok dedikten sonra bu istek controller yüklü olan pcde help message kısmına düşüyor daha sonra destek için pcye bağlandığınızda açılan çağrıyı controller sahibi veya açan kişi kapatabiliyor. Ek olarak tüm broadcastte toplu message atabilir duyurularınızı yönetebilirsiniz. Kendi scriptlerinizi yazıp devreye sokabilirsiniz. Script tarafında tabi visual basic kod bilgisi gerekli. Benim kullandığım en güzel özelliği vPro özelliği olması kapalı pcyi açıp bağlantı sağlayabiliyorsunuz tabi bunun için server veya client pclerinin vPro destekli olması gerekli.

Gönderildi : 10/06/2016 12:10

(@ZaferSEN)
Gönderiler: 213
Estimable Member

netsupport manager full sürümünde ticket desteği mevcuttur. Şöyle oluyor ki kullanıcı destek talebini saatin ordaki netsupport simgesinden sağ tıklayıp request help dediğinde your name ve message textboxları mevcut gerekli alanları doldurup ok dedikten sonra bu istek controller yüklü olan pcde help message kısmına düşüyor daha sonra destek için pcye bağlandığınızda açılan çağrıyı controller sahibi veya açan kişi kapatabiliyor. Ek olarak tüm broadcastte toplu message atabilir duyurularınızı yönetebilirsiniz. Kendi scriptlerinizi yazıp devreye sokabilirsiniz. Script tarafında tabi visual basic kod bilgisi gerekli. Benim kullandığım en güzel özelliği vPro özelliği olması kapalı pcyi açıp bağlantı sağlayabiliyorsunuz tabi bunun için server veya client pclerinin vPro destekli olması gerekli.

emrah bey merhaba

ticket sisteminden kastım sadece helpdesk çağrısı yapsın değil, ticket sistemleri çok kapsamlı yazılımlar, envanterinizden, farklı departmanlara, bu departmanlara iş yönlendirmeye, iş takibi yapmaya ve performans değerlemesine kadar bir çok iş yapabiliyorsunuz, bu kapsamda birşey isteniyorsa netsupport managerda yok.

netsupport manager dışında mesela netsupport asset management var, firmanın güzel ürünleri var ama o ürünleri kullanmadım açıkcası,

netsupport manager kullandım alanında tek diyebilirim yani benzerlerine göre çok yetenekli ama iş ticket sistemine gelince orada iş değişiyor işin tanımı değişiyor çünkü, bu nedenle netsupport manager dışında bir ürüne daha ihtiyaç oluyor. ihtiyacın ne olduğunu iyi analiz etmek lazım,

helpdesk sadece işini yapsın personele destek versin deniyorsa netsupport manager ok. ama ticket sistemi olsun, envanter girelim, envanter işlemlerini yapalım, farklı departmanlara iş açılsın, departmanlar arası iş kaydı atansın veya yönlendirilsin, açılan ticketlerle ilgili kapsamlı raporlar alalım personel değerlemesi yapalım vs o zaman farklı ürünlere ihtiyac var, o zaman farklı ürün de konumlandırmak gerekiyor.

http://www.netsupportmanager.com/screens/index.html

http://www.netsupportmanager.com/downloads.asp

Gönderildi : 10/06/2016 12:41

(@emrahbayar)
Trusted Member

emrah bey merhaba

ticket sisteminden kastım sadece helpdesk çağrısı yapsın değil, ticket sistemleri çok kapsamlı yazılımlar, envanterinizden, farklı departmanlara, bu departmanlara iş yönlendirmeye, iş takibi yapmaya ve performans değerlemesine kadar bir çok iş yapabiliyorsunuz, bu kapsamda birşey isteniyorsa netsupport managerda yok.

netsupport manager dışında mesela netsupport asset management var, firmanın güzel ürünleri var ama o ürünleri kullanmadım açıkcası,

netsupport manager kullandım alanında tek diyebilirim yani benzerlerine göre çok yetenekli ama iş ticket sistemine gelince orada iş değişiyor işin tanımı değişiyor çünkü, bu nedenle netsupport manager dışında bir ürüne daha ihtiyaç oluyor. ihtiyacın ne olduğunu iyi analiz etmek lazım,

helpdesk sadece işini yapsın personele destek versin deniyorsa netsupport manager ok. ama ticket sistemi olsun, envanter girelim, envanter işlemlerini yapalım, farklı departmanlara iş açılsın, departmanlar arası iş kaydı atansın veya yönlendirilsin, açılan ticketlerle ilgili kapsamlı raporlar alalım personel değerlemesi yapalım vs o zaman farklı ürünlere ihtiyac var, o zaman farklı ürün de konumlandırmak gerekiyor.

http://www.netsupportmanager.com/screens/index.html

http://www.netsupportmanager.com/downloads.asp

dediklerinize sonuna kadar katılıyorum Zafer Bey dedikleriniz elbette çok geniş kapsamlı bir altyapı

Gönderildi : 10/06/2016 13:06

(@OZERYiLDiZBAS)
Gönderiler: 9
Active Member

Merhabalar , 

Helpdesk ve RDP konusunda size DeskGate i önerebilirim.

Kurum içerisinde kullanıcıların yanlarına gitmeden veya telefon üzerinden iletişime geçmeden , helpdesk özelliği ile bağlanabilir ve çözümler üretebilirsiniz.

Domain yapısı içerisinde ki tüm bilgisayarlarınıza ve ofis dışında ki tüm bilgisayarlarınıza tek lisans ile ulaşabilir yönetebilirsiniz.

Kullanıcı iznine ihtiyaç duymadan ID ve Şifresiz olarak helpdesk özelliğini aktif ettiğiniz tüm kullanıcılara uzaktan yardım edebilirsiniz.

RDP olarak piyasadaki diğer yazılımlardan 3-4 kat daha hızlıdır ve tamamen yerli bir yazılımdır.

Web raporlama , web blocklama , aktivite raporları , kullanıcı loglama , canlı izleme , ekran kaydı , helpdesk , software ve hardware olarak detaylı envanter raporu , network kullanım raporu gibi bir çok özelliğe tek program üzerinden ulaşabileceğiniz bir yazılımdır. 

http://www.deskgate.com&source=gmail&ust=1478355922521000&usg=AFQjCNHPoAqGIoGfBrPEhbjmXbezuZHKD A">www.deskgate.com

Gönderildi : 04/11/2016 20:15

(@MehmetCAN)
Gönderiler: 11
Active Member

mRemoteNG kullanabilirsiniz.

rahat iş görüyor.

Gönderildi : 23/06/2017 21:15

(@korhankoseoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

Bende size bu noktada Tightvnc yazılımını önereceğim. Bizim de yaklaşık 600 kullanıcımız var ve Tightvnc ile ekranlarına müdahil oluyoruz.

Free olması en güzel yanı.

Ayrıca "Attach Listening Viewer" özelliği ile, kendinizi dinleme moduna aldığınızda, siz kullanıcının ip adresini bile sormadan, kendi ip adresinizi kullanıcıya vererek, ekran kontrolünü önünüze alabiliyorsunuz.

Gönderildi : 09/07/2017 00:23

Paylaş: