PPPTP Bağlantısı Ol...

Bildirimler
Hepsini Temizle

PPPTP Bağlantısı Oluşturma Yapılamıyor  

Sayfa 1 / 2
  RSS
Bekir AKGUL
(@bekirakgul)
Üye

Selam arkadaşlar.

RRAS dan prosedurlere uyularak  , PPTP VPN bağlantısı oluşturdum içeriden denediğimde bağlanıyorum.Ama dışarıdan bağlanamıyorum.Bunun için 1723,47,500 UDP&TCP olarak açıyorum.Bağlantıyı oluşturuyor fakat Kimlik doğrulamasında takılıyor ve Error Code:806 hatasını alıyorum.Vpn kullanıcak kullanıcılarıma A.D Dail-in den ALLOW veriyorum.

Bahsettiğim  gibi içeriden bağlanıyorum.RRAS dan da Remote Policiy leride sildim fakat kimlik doğrulamasını geçemiyorum.

İyi Çalışmalar.

Alıntı
Gönderildi : 03/04/2008 14:37
Bugra KESKIN
(@bugrakeskin)
Saygın Üye

Merhabalar

aldığınız hatanın devamını yazar mısını

modem problemli gözüküyor yada firmware update yapılması gereklidir. modeminizin markası nedir? 

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/04/2008 17:06
Bekir AKGUL
(@bekirakgul)
Üye

Airties modem kullanıyoruz.Üzerindeki diğer port forwarding ler çalışıyor airties ile görüşmelerimde daha yüksek bir firmware olmadığını belirttiler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/04/2008 22:16
Bugra KESKIN
(@bugrakeskin)
Saygın Üye

Aldığınız hatanın tamamını paylaşabilir misiniz

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/04/2008 23:14
Bilal ARI
(@BilalARI)
Üye

RRAS üzerinde en az tanımlı 2 policy olması gerekiyor o yüzden bağlanamıyorsunuz bence

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/04/2008 15:23
Ismail ÇELIKBAŞ
(@IsmailCELIKBAS)
Üye

PPTP icin bir video yapmistim bir yerlerde isterseniz sitemizi bir ziyaret ediniz..

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/04/2008 00:47
Birol AYDOĞAN
(@birolaydugan)
Üye

sisteminizin yapısı hakkında bilgi verirmisiniz VPN server AD üzerindemi degil ise AD'ye üyemi?site üzerindeki makaleleri incelemenizi tavsiye ederim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/04/2008 00:59
Birol AYDOĞAN
(@birolaydugan)
Üye

defaultta log'lar ilgili sorun yasabilirsiniz.bunu icin;

HKLM>system>currentcontrolset>services>policyagent>Oakley>sag click Dword value>EnableLogging "deger" olarak 1 verin.eger ipsec kullanıcaksanız ki bununda event kaydı yoktur,HKLM>system>currentcontrolset>services>IPSEC>sag click Dword value DiagnosticMode 1 olarak set edin.ve sonrasındaki log'ları bziimler paylasın.

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/04/2008 01:03
Erol DURSUN
(@eroldursun)
Tecrübeli Üye

http://www.howtonetworking.com/vpnissues/error806.htm

Linkini bir incele (GRE 47)  ip değil bir protokoldur buna izin vermelisin modemde...yönlendirme değil

sadece 1723 tcp portunuda vpn servera yönlendir

windows tarafındaki firewalldanda bu porta izin ver

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/04/2008 01:10
Bekir AKGUL
(@bekirakgul)
Üye

Konuyu açarken zaten açtığım portları belirttim.Şu durumda açık.

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/04/2008 14:11
Birol AYDOĞAN
(@birolaydugan)
Üye

loglar'ı paylasırmısınız!

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/04/2008 14:40
Bekir AKGUL
(@bekirakgul)
Üye

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/04/2008 17:14
Bekir AKGUL
(@bekirakgul)
Üye

Event Type:    Warning
Event Source:    Rasman
Event Category:    None
Event ID:    20209
Date:        07.04.2008
Time:        14:06:29
User:        N/A
Computer:    DC
Description:
A connection between the VPN server and the VPN client 88.88.88.88 has been established, but the VPN connection cannot be completed. The most common cause for this is that a firewall or router between the VPN server and the VPN client is not configured to allow Generic Routing Encapsulation (GRE) packets (protocol 47). Verify that the firewalls and routers between your VPN server and the Internet allow GRE packets. Make sure the firewalls and routers on the user's network are also configured to allow GRE packets. If the problem persists, have the user contact the Internet service provider (ISP) to determine whether the ISP might be blocking GRE packets.

For more information, see Help and Support Center at http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp.

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/04/2008 17:15
Birol AYDOĞAN
(@birolaydugan)
Üye

Hersey ORTADA.

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/04/2008 19:01
Bekir AKGUL
(@bekirakgul)
Üye

Evet ama farklı modem de taktım. Aynı port numarasını açtım yine bir değişiklik yok.[:(]

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/04/2008 19:47
Bekir AKGUL
(@bekirakgul)
Üye

Arkadaşlar Server ım sadece 1723 portunu dinliyor herhalde. " telnet [ipno] 1723 " yatığımda içeri giriyor. " telnet [ipno] 500  "   " telnet [ipno] 47 " " telnet [ipno] 1701 " check ettiğim de ise kapalı bilgisini veriyor. ( Connecting To [ IP NO ]  ...Could not open connection to the host, on port 500:
 Connect failed ).

Çözüm önerilerinizi alabilir miyim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/04/2008 02:32
Birol AYDOĞAN
(@birolaydugan)
Üye

VPN server üzerinde firewall etkinmi?

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/04/2008 02:34
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

sorun port aktarmada gözüküyor .. windows tarafında vpn ile beraber nat yapmış ve firewall ı aktif etmiş ancak nat external üzerindeki portları açmayı unutmuş olabilirmisiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/04/2008 02:37
Bekir AKGUL
(@bekirakgul)
Üye

2 Tane Ethernet kartım yok ki ama nasıl NAT yapıyor olabilir ? .

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/04/2008 16:34
Sayfa 1 / 2
Paylaş: