Sbs 2003 de kullanı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sbs 2003 de kullanıcılara birden fazla mail hesabı kullandırmak  

Anonim

Merhabalar

Bir müşterimiz müşteri temsilcilerinin maillerini takip etmek için exchange kullanmak istiyor.

Fakat bazı kişilerin 2-3 tane mail hesabı bulunmakta ben bunları pop3 connector e tanımladığımda hepsinden mail alabiliyorum fakat mail yollarken farklı hesap seçmeleri gerekiyor ama bunu outlook tan seçemiyoruz direk default olan hesaptan yolluyor.Kullanıcılar mail yollarken istedikleri hesabı seçebilmeleri için bir seçeneğimiz varmı.Kullanıcılar mailleri yollarken kesinlikle exchange üzerinden gitmesi gerekiyor.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 06/04/2009 21:41
Bugra KESKIN
(@bugrakeskin)
Saygın Üye

Merhaba

neden outlook dan seçemiyorsunuz mail yollarken hangi hesabı kullanacağını?

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/04/2009 02:31
 Anonim

Outlookda tek bir hesap çıkıyor oda exchange serverda varsayılan olarak ayarladığım hesap,ben istiyorumki exchange den varsayılan hesabı değiştirmeden outlook üzerinden hangi hesaptan mail yollayacağımızı seçebilelim.Öyle birşey mümkünmü acaba.

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 07/04/2009 12:00
Sinan KAHRAMAN
(@SinanKAHRAMAN)
Saygın Üye

Diyelimki kullanıcıda 3 adet mail hesabı var.

a@a.com; b@b.com; c@c.com ve kullanıcı bir yere mail atarken bunlardan hangisi ile göndereceğini seçmek istiyor doğru mu anladım acaba?

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/04/2009 12:10
 Anonim

Evet ama outlookda sadece exchange hesabı olarak görüyor o yüzden bana diğer hesaplardan birini seçme imkanı vermiyor.

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 07/04/2009 13:11
Sinan KAHRAMAN
(@SinanKAHRAMAN)
Saygın Üye

Diğer hesaplarıda ekleyin ozaman.

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/04/2009 13:14
 Anonim

Exchange'e hesapları ekliyorum zaten mailleride alabiliyorum fakat gönderirken adres seçmek istiyorum outlookda sadece exchange hesabı olarak gördüğünden tek bir hesapmış gibi görüyor ben exchange de tanımlı diğer hesaplardanda mail atmak istiyorum bunun bir çözümü varmı.

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 07/04/2009 14:37
Bugra KESKIN
(@bugrakeskin)
Saygın Üye

[quote user="Tarık"]Exchange'e hesapları ekliyorum zaten mailleride alabiliyorum fakat gönderirken adres seçmek istiyorum outlookda sadece exchange hesabı olarak gördüğünden tek bir hesapmış gibi görüyor ben exchange de tanımlı diğer hesaplardanda mail atmak istiyorum bunun bir çözümü varmı.[/quote]

Merhaba

Exchange tarafında default adress hangisi seçiliyse outlook tarafında da o gelir.

Diğer alias lar mail gelirken işe yarar gönderirken malesef sadece default seçilen.

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/04/2009 17:21
 Anonim

Cevaplarınız ve ilginiz için teşekkürler.İyi çalışmalar.

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 07/04/2009 21:21
Paylaş: