Kullanıcı Hesapları...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kullanıcı Hesaplarının Kilitlenmesi  

RSS
armagan yasar
(@armaganyasar)
Üye

Merhabalar,

SBS 2003 Standart Server Sp2' de kullanılan dc de kullanıcı hesaplarının kilitlenmesi ile ilgi sorunum var. Kullancı hesapları durduk yere kilitleniyor düzelttiğim halde bir kaç dk içinde kilitli ibersine çentik geliyor ve kullanıcılar logon olamıyor olanlar ise ağ kaynaklarına ve exchange bağlandıklarında şifre uyarısı alıyorlar....

Alıntı
Gönderildi : 18/03/2009 16:33
Kadir Aydoğdu
(@kadirakbaba)
Üye

Domainden çıkartıp tekrar soktuğunuz zamanda mı aynı hatayı alıyorsunuz?Birde Event loglarda ne hatası veriyor onu söyleyebilir misiniz?

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/03/2009 17:15
armagan yasar
(@armaganyasar)
Üye

Benim durum biraz karışık serverin tekrar kurulmaya ihtiyacı var eventviewer da da sorun var ancak hafta sonu yapabilirim. Şöyleki sorun client de değil dc de ondan mütevellit domainden alıp tekrar eklemem bi anlam ifade etmez...  

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/03/2009 17:35
Kadir Aydoğdu
(@kadirakbaba)
Üye

Sorununuzun kaynağı dc ise bizim burda bişi söylememiz anlam ifade etmez...Umarım sorununuz çözülür.

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/03/2009 18:26
Sinan KAHRAMAN
(@SinanKAHRAMAN)
Saygın Üye

Sisteminizi virüse karşı taramadan geçirdiniz mi?

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/03/2009 19:22
Serhat AKINCI
(@serhatakinci)
Tecrübeli Üye

Merhaba.

Sağlıklı sunucular asla bu şekilde davranmaz. Sisteminize zararlı bir kod bulaşmış olmalı ve son günlerin meşhur virüsü Conflicker'a benziyor.

Aşağıdaki kaynaklar ile çözüm üretebilirsiniz.

http://support.microsoft.com/kb/962007

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=tr&FamilyID=ad724ae0-e72d-4f54-9ab3-75b8eb148356

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/03/2009 19:30
Rafet S. AYATA
(@rafets-ayata)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

[quote user="armagan yasar"]

Benim durum biraz karışık serverin tekrar kurulmaya ihtiyacı var eventviewer da da sorun var ancak hafta sonu yapabilirim. Şöyleki sorun client de değil dc de ondan mütevellit domainden alıp tekrar eklemem bi anlam ifade etmez...  

[/quote]

Merhaba Sn. Armagan Yasar,

Mevcut clienet sorununuz DC den kaynaklandığını tespit ettiğinize ve tekrar kuruluma ihtiyacı var ise şuan sorduğunuz soru için nasıl bir çözüm yolu bulmamızı istiyorsunuz ? Yani size nasıl yardımcı olabiliriz bu aşamada ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/03/2009 19:35
armagan yasar
(@armaganyasar)
Üye

[quote user="Rafet S. AYATA"][quote user="armagan yasar"]

[/quote]

Merhaba Sn. Armagan Yasar,

Mevcut clienet sorununuz DC den kaynaklandığını tespit ettiğinize ve tekrar kuruluma ihtiyacı var ise şuan sorduğunuz soru için nasıl bir çözüm yolu bulmamızı istiyorsunuz ? Yani size nasıl yardımcı olabiliriz bu aşamada ?

[/quote]

Öncelikle yardımlarınız için teşekür ederim, virus taramasından geçirdim fakat yeni bir AV yazılımı kuramadığımdan ötürü tam emin değilim Installer hizmetinde sorun var o sorunda SP2'den kaynaklanıyor ve SP2'yi tekrar kuramıyorum yada kaldıramıyorum, mevcut sorunum client sorunu değil. Burada paylaşma amacım daha önce bu tarz veya benzer bir problemle karşılaşmış kişilerden destek alma. DC'yi tekrar kurmam gerek evet lakin yapamıyorum alltaki sebepten ötürü ;

http://www.cozumpark.com/forums/thread/87784.aspx

Teşekürler....

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/03/2009 13:30
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

Acronis ile yedek almayı denedinizmi

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/03/2009 17:57
armagan yasar
(@armaganyasar)
Üye

Sadece diskin imajını aldım. Bunun dışında nasıl bir backup alabilirim Acronis ile.

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/03/2009 19:29
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

Merhaba,

İmaj yedeğiniz elinizde bulunsun,acronisle alakalı portalda makaleler kısmında makaleler mevcut onalar gözatabilirsiniz.Şimdi system state yedeği alın diğer postunuza baktım system state yedeği alırken bir hata üretmiş birşey çalışıyor gibi görünüyor.Virüs taramasından geçirdikten sonra tekrar almayı dener misiniz?Ek olarak çalışılmayan bir saate schadule edin mesela gece yarısına ve sabah gelin logları ve yedeği kontrol edin,hata üretiyorsa bizimle paylaşın.

Keyifli çalışmalar

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/03/2009 00:18
Paylaş: