Bildirimler
Hepsini Temizle

SBS üzerinde logon olmadan Ntbackup çalışmıyor  

RSS
Deniz ASLAN
(@DenizASLAN)
Üye

Merhabalar;

Sistem gece yarısı NTBACKUP ile yedekleme yapıyor fakat;
Sisteme admin hesabı ile logon olmadan NTbackup çalışmıyor. Administrator hesabını Backup Opertors grubuna üye yapsam sorunum çözülür mü?
SBS 2003 Server STND. sürüm ile çalışıyorum.

Teşekkürler

Alıntı
Gönderildi : 28/02/2009 13:08
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

merhabalar

ntbackup zamanlanmış bir görev olarak mı çalışıyor?

eğer böyle çalışıyorsa ntbackupın görevini yapmaya başlayacağı zamanda sunucu üzerinde siz ntbackup ile ilgili işi tanımlarken hangi kullanıcıyı tanımladıysanız onun oturum açmış olması gerekir. aksi taktirde ntbackup çalışmayacaktır.

siz sunucuya başka bir kullanıcı ile mi oturum açıyorsunuz? eğer öyle ise ntbackup zamanlama işlemlerinde hesap olarak o hesabı tanımlayın ozaman çalışacaktır.

kolay gelsin

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/02/2009 14:13
Efe Sülükçü
(@efesulukcu)
Üye

control panel altında scheduled task lara sağa tıklayıp özelliklerinden sol altta "run only if logged on" seçeneğini kontrol eder misiniz 

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/03/2009 01:25
tolga_hazat
(@tolga_hazat)
Üye

Arkadaşımın da söylediği gibi, Yedekleme için yeni bir İş Zamanlama oluşturuyorsan, Özelleikler kısmın daki pencere de sol alt köşede olan "Yalnızca Oturum Açılırsa Çalıştır" Seçeneği seçilidir.Bu durum da oturum açmadan (ister Administrator, istersen de Backup User la) çalıştıramazsın.O seçeneği kaldırırsan sorunun düzelecektir. İyi çalışmalar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/03/2009 12:43
Deniz ASLAN
(@DenizASLAN)
Üye

[quote user="Mumin CICEK"]

merhabalar

ntbackup zamanlanmış bir görev olarak mı çalışıyor?

eğer böyle çalışıyorsa ntbackupın görevini yapmaya başlayacağı zamanda sunucu üzerinde siz ntbackup ile ilgili işi tanımlarken hangi kullanıcıyı tanımladıysanız onun oturum açmış olması gerekir. aksi taktirde ntbackup çalışmayacaktır.

siz sunucuya başka bir kullanıcı ile mi oturum açıyorsunuz? eğer öyle ise ntbackup zamanlama işlemlerinde hesap olarak o hesabı tanımlayın ozaman çalışacaktır.

kolay gelsin

[/quote]

Evet Hocam zamanlanmış bir görev olarak çalışıyor. Ve maalesef oturum açmadan çalışmıyor.

Teşekkürler

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/03/2009 16:23
M. Oguzhan OZKURT
(@m-oguzhanozkurt)
Üye

hocam iyi günler.. yani yedekleme için özellikle bir kullanıcı ayırıp o kullanıcının sunucu üzerinden sürekli logon olmasını mı sağlamalıyım? Peki sunucu kapandı açıldı? ben yedek kullanıcısının oturumunu açmayı unuttum ve 2 haftalık tatile gittim. Döndüğümde bir felaket beni bekliyordu.Yedeklerime güvenerek NAS cihazımı açtım ve yedek alınamadığını gördüm.Saçma bir olay değil mi oturum olmadan ntbackup yedekleme yapamaz mı? dünden beri ona uğraşıyorum ama dediğiniz gibi oturum log off olunca schedule task çalışmıyor.Lütfen oturum sorunu olmadan ntbackup ı nasıl kullanırım yardım edin... 🙁

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/12/2010 18:51
Lampej
(@Lampej)
Üye

Söylendiği gibi;

Scheduled Tasks içerisindeki görevin özelliklerinde run only if I loged on tikini kaldır... Yada görevi sil, domain yada local admin yetkisi olan bir user ile yeni bir zamanlanmış görev tanımla. Ayrıca Ntbackup'ı kesinlikle tavsie etmiyorum, altı üstü 1000 dolar civarı bir ücretle düzgün bir third party back up yazılımı satın alman.

Acrıonis ve CA yazılımlarını inceleyebilirsin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/12/2010 19:27
M. Oguzhan OZKURT
(@m-oguzhanozkurt)
Üye

Hocam 1000 doların adını duyan adam biraz garip bakıyor bizlere.Hem dediğiniz yerdeki run if log on tiki kaldırılmış durumda ancak sorun hala devam ediyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/01/2011 20:33
Paylaş: