Bildirimler
Hepsini Temizle

win sbs2003 r2 tr kendiliğinden kapanıyor....  

RSS
emrah285
(@emrah285)
Üye

mrb  sunucumu yeni yukledim ama 2 gundur, system loglarında (EULA şartlarına uymadığından sunucu kapatıldı.) hatası ile kapanıyor,win2003 ü kurdum ama domaian ocntroller,isa,exchange gibi kısımlarını kurmadım ondan olabilirmi ?? yardım larınız bekliyorum tşk ederim.

Alıntı
Gönderildi : 27/03/2008 14:14
Ertan KURUN
(@ErtanKURUN)
Üye

Merhaba win2003 server daha önceden bir makinaya kurulum yapıp aktivasyon yapılmışmı ? yoksa ilk kurulummu bu ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/03/2008 14:38
Tanju Demir
(@tanjudemir)
Üye

merhaba sbs domain controller olarak ortamda bulunmalıdır.En azından Dc olacak şekilde (fsmo rollerini barındırmalı)yapılandırmanız gerekmektedir

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/03/2008 14:39
emrah285
(@emrah285)
Üye

aktivasyonu suanki cihaz uzerine yaptım,sanırım sorun dc (domain controller)i kurmadım diye düşünüyorum,yardım edebilen varsa sevinirim

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/03/2008 15:12
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Emrah bey

ip adresini sabit yapın , dns olarak kendiniz gösterin sonra 2003 cd sini cd sürücünüze takın ve başlat çalıştır

dcpromo

hep next diyerek kurabiirsiniz  domain adı ise şirket ismi.com olabilir .

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/03/2008 15:23
Erdogan TEMUR
(@erdogantemur)
Üye Forum Yöneticisi

SBS2003 lerde DC kurulmadığında bazen restart edebiliyor. Bu genel bir problemdir.  DC kurduğunuzda problem çözülecekir.

Kolay gelsin.

İyi Çalışmalar,
Erdoğan TEMUR
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "Çözüldü" olarak işaretlemeyi UNUTMAYINIZ!

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/03/2008 16:26
emrah285
(@emrah285)
Üye

[quote user="Erdogan TEMUR"]

SBS2003 lerde DC kurulmadığında bazen restart edebiliyor. Bu genel bir problemdir.  DC kurduğunuzda problem çözülecekir.

Kolay gelsin.

[/quote]

kurmaya çaılştım fakat sql hizmeti artık başlamıyor ne yapcam?

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/03/2008 16:33
Tanju Demir
(@tanjudemir)
Üye

Hakan hoca küresine bakarak cevaplayacaktır.Merak etmeyin

Domaını kurdunuzmu kurmadınızmı,aldıgınız hata nedır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/03/2008 16:39
Birol AYDOĞAN
(@birolaydugan)
Üye

Sanirim SBS'i DC yapmadan uzerine sql kurulumu yaptiniz ve SBS'i DC yaparken beraberinde gelen MSDE kurulumu sonrasi SQL servisleriniz start olmuyor? mu.

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/03/2008 17:26
emrah285
(@emrah285)
Üye

[quote user="baydugan"]Sanirim SBS'i DC yapmadan uzerine sql kurulumu yaptiniz ve SBS'i DC yaparken beraberinde gelen MSDE kurulumu sonrasi SQL servisleriniz start olmuyor? mu.[/quote]

evt tam dediginiz gibi oldu, bende tekrar win2003 sbs premium r2 kurmaya çalışıyorum ama bi turlu başaramadım,

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/03/2008 21:55
Can Yerli
(@CanYerli)
Üye

Win Server SBS 2003 Premium DC+Exchange Server ve Server SBS2003 Standart var.Standart Server ı kurdum DNS ve DC i kurmadım çünkü ortamda var 1 tane farklı bir domain kurmak istemiyorum.ISA yı kurdum ve SBS 2003 Premium a Administrator ile Domaine üye oldum.Domaine dahil edilince kapanmıyor diye biliyordum ama belirli saat sonra kapanıyor..:( Elimde bu 2 lisansım var bu Standart 2003 ü kapanma sorunu olmadan nasıl ISA olarak yapılandırabilirim.Şimdiden teşekkür ederim. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/12/2009 13:51
Can Yerli
(@CanYerli)
Üye

SBS2003 ler DC kurulunca kapanma sorunu giderildiğine göre.DC de sadece ISA olarak kullanacağıma göre dcpromo yazıp AD kursam ,ISA yı sorunsuz kullanabilirmiyim? Yani ISA nın olduğu makineye DNS Active Directory kurulacak fakat ben güvenlik duvarı olarak kullanacağımdan sıkıntı olmayacağını düşünüyorum.Bir sorun olabilir ISA ya DC kurduğum için SBS 2003 Premi,um a join olamayacağım,

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/12/2009 12:59
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

İsa'da dc to internal rule yazarak haberleşmeyi sağlayabilirsiniz.

http://www.cozumpark.com/blogs/sa_server/archive/2008/03/15/dc-zerinde-_3101_sa-2004-kurulumu.aspx

Keyifli çalışmalar. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/12/2009 01:44
Can Yerli
(@CanYerli)
Üye

Uğur Bey Selam

2 ADET Server olduğunu belirtmiştim.Ben DC üzerinde ISA kurmak istemiyorum.2nci SBS Standart Server a ADDC kurarak sorun çözüldü kapanma yok ve de DC yedeğim var artık 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/12/2009 15:59
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

Sorunun çözülmesi güzel.Geri bildirim için teşekkürler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/12/2009 23:23
Paylaş: