Anasayfa » Forum

Gpo Sorunu Hk  

RSS
Nuh Kus
(@NuhKus)
Üye

Arkadaslar Merhaba,
Sisteme template yardimi ile dısardan bir group policy ekledim ve usb - cdrom kapattım.
Daha sonra bu uygulamayı kaldırmak ıstedık ekledıgım template ile policy i kaldırdım ancak hala policy devam etmekte ( iceride oyle bir policy olmamasina ragmen bir yerden almakta )

Bu durumu nasıl halledebılırım yardımlarınızı rıca ederım

Alıntı
Gönderildi : 17/11/2008 17:36
Rafet S. AYATA
(@rafets-ayata)
Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,

Uyguladığınız policy template bu herkesin kullandığı adm dosyası ise. Uyguladığınız ve sildiğiniz adm template tekrar uygulayın bu fakat engelleme yerine engellemeyi kaldırın ve gpupdate işlemini clientlerde uyguladıktan sonra tekrar kontrol ediniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/11/2008 19:09
Nuh Kus
(@NuhKus)
Üye

Merhaba,

Bu soyledıginiz islemi yaptım yine aynı sorunla karsilastim 

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/11/2008 19:54
CozumPark
(@cozumpark)
Üye

merhabalar

GPO'dan Registry ayarlarının yapıldığı kısımdaki anahtarları kontrol edermisiniz.

yada oraya aşağıdaki anahtarları girin ve izin verin.

SYSTEM\CurrentControlSet\Services\USBSTOR

sonra gpupdate /force yapın.

istemci tarafında da gpupdate /force yapın.

sonucu kontrol edin...

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/11/2008 20:03
Nuh Kus
(@NuhKus)
Üye

hocam bıraz daha acıklama yapabılırmısın rıca etsem

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/11/2008 18:59
CozumPark
(@cozumpark)
Üye

merhabalar

öncelikle GPO'larınızın bir yedeğini alın. daha sonra da çalıştır - cmd - ve ardından da dcgpofix komutunu verin ve çıkan sorulara Y'ye basarak onaylayın.

daha sonra logoff edin. logoff ile sorun çözülmeyebilir mümkünse sunucuyu yeniden başlatın.

dcgpofix komutu GPO ilkelerini resetler.

yada Registry değerleri ile oynayabilirsin. bunun için de;

GPMC açın policy edit deyin ve Computer Configuration altında Windows Settings altında Security Settings altında Registry var.

Registry sağ tıklayın ve AddKey seçin daha sonra da yukarıdaki postumda da söylediğim gibi USBSTOR ile ilgili anahtarı ekleyin. hemen zaten security izinleri gelicek. orda administrators full control, creator owner full,system full,users read hakkını verin ve ok deyin.

bir sonraki aşamada izinlerin kullanılması ve konfigürasyonu gelicek. ilk seçimi yapın ve uygulayın. hatta izinleri alt nesnelere de uygulaması için ikinci seçeneği uygulayabilirsiniz.

daha sonra gpupdate /force deyin. client tarafında da gpupdate /force deyin ve sonucu kontrol edin.

eğer yine olmazsa sunucuyu restart edin.

kolay gelsin

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/11/2008 19:17
Nuh Kus
(@NuhKus)
Üye

ustad bu aksam deneyecegım soyledıklerını son durumu yazarım tekrar

ilgin icin tesekkurler

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/11/2008 19:52
CozumPark
(@cozumpark)
Üye

geri bildirimini bekliyoruz...

teşekkürler

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/11/2008 01:34
Nuh Kus
(@NuhKus)
Üye

ustad verdigin register i ekliyorum olmuyor ( ve her seferinde register add ettigim section'a geldigimde  orası bos gozukuyor oyle mi olmali ? )

Sadece restart etmedim serveri diger soylediklerinin hepsini denedim .

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/11/2008 13:47
CozumPark
(@cozumpark)
Üye

ekledikten sonra registry keylerini orda görünmesi lazım. yani senin eklemiş olduğun registry anahtarları GPO'da Registry kısmında görünmeli.

sen bu GPO ilkelerini Default Domain Policy üzerinde mi yapıyorsun yoksa ayrı bir GPO açtın?

ayrı bir GPO yaptıysan ve bunu domaine veya OU'ya link ettiysen linki silip gpupdate /force dermisin.

dcgpofix de mi işe yaramadı? bu sıfırlar bütün GPO'yu... 

kolay gelsin

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/11/2008 14:18
Nuh Kus
(@NuhKus)
Üye

sımdı gordum ayrı bır GPO acmıstım orada yaptım domaındekı default ustunede aynı seyı yaptım olmadı

dcgpofix de ise yaramadi.

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/11/2008 17:09
Paylaş:

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol