Bildirimler
Hepsini Temizle

Klasör ve Dosya Yetkilendirme Hakkında  

RSS
Muammer KOSEOGLU
(@MuammerKOSEOGLU)
Üye

Merhaba,

File Serverimizde TEST adında bir Klasör açıp paylaştırmak istiyoruz.  Ancak şunu yapmaya çalışıyorum.

Bu TEST klasörünün içine dosya ve klasör oluşturulabilsin ama silinmesin.. Bunu yapabiliyoruz ancak silinmesini engellediğimiz zaman yeni açılan dosya ya da klasörün isminide değiştiremiyoruz.

Örnek  TEST dosyasının altına sağ tık yeni klasör oluştur dediğimde YENİ KLASÖR adında ismi değiştirmeye hazır olarak alan geliyor ancak ismini değiştiremiyoruz ve bu klasör YENİ KLASÖR adında silinemez durumda kalıyor.

Yapımızda SBS 2008 Var. Clientlerimiz Win7 

Alıntı
Gönderildi : 27/01/2015 22:28
Güney OKTAYLI
(@guneyoktayli)
Üye

[quote user="Muammer KOSEOGLU"]

Merhaba,

File Serverimizde TEST adında bir Klasör açıp paylaştırmak istiyoruz.  Ancak şunu yapmaya çalışıyorum.

Bu TEST klasörünün içine dosya ve klasör oluşturulabilsin ama silinmesin.. Bunu yapabiliyoruz ancak silinmesini engellediğimiz zaman yeni açılan dosya ya da klasörün isminide değiştiremiyoruz.

Örnek  TEST dosyasının altına sağ tık yeni klasör oluştur dediğimde YENİ KLASÖR adında ismi değiştirmeye hazır olarak alan geliyor ancak ismini değiştiremiyoruz ve bu klasör YENİ KLASÖR adında silinemez durumda kalıyor.

Yapımızda SBS 2008 Var. Clientlerimiz Win7 

[/quote]

Bu paylaşımı silinemez olarak paylaşmak için bu klasöre sadece okuma izni vermeniz gerekecek buda sizin diğer isteğinizle (dosya ekleme, klasör adı değiştirme vs vs...) ters düşmektedir. Sonuç olarak sadece okuma izni vermeniz gerekmektedir. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/01/2015 15:38
Murat Koseoglu
(@muratkoseoglu)
Üye

Aşağıdaki şekide securty kısmında ayar yaparsanız dosya ismi değiştirme işlemlerini yapabilirsiniz. 

NOT: Ben kaldırmayı unuttum "Subfolder Delete" kısmındaki tikide kaldırmanız gerekiyor 

[url= http://i.hizliresim.com/ngW75N.jp g" target="_blank">http://i.hizliresim.com/ngW75N.jp g"/> [/img][/url] 

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/08/2015 19:58
Paylaş: