sbs 2003'e antivir&...

Bildirimler
Hepsini Temizle

sbs 2003'e antivirüs  

Deniz Verman
(@DenizVerman)
Üye

arkadaşlar merhaba sbs 2003'de kullanacağım kişisel firewall'ı olmayan ücretli ücretsiz antivirüs programı önerilenizi bekliyorum client istemiyorum sadece server ücretsiz olursa çok daha iyi olur veya makul fiyatlı birşey şimdiden çok teşekkürler...

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 17/03/2008 23:17
Rafet S. AYATA
(@rafets-ayata)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

[quote user="denver"]arkadaşlar merhaba sbs 2003'de kullanacağım kişisel firewall'ı olmayan ücretli ücretsiz antivirüs programı önerilenizi bekliyorum client istemiyorum sadece server ücretsiz olursa çok daha iyi olur veya makul fiyatlı birşey şimdiden çok teşekkürler...[/quote]

Merhaba tek antivirüs paketlerinde genellikle böyle istekler çıkmaz ama size önerim Kaspersky yönünde olacaktır. Ürün olarakta Kaspersky Antivirüs almanız yönündedir. Veya Nod32 de dercih edebilirsiniz. Ürünün firewall olması çok önemli değil önemli olan firewall kapatılabilir olmasıdır ki bu da birçok üründe mevcuttur.

Saygılar

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/03/2008 23:19
Deniz Verman
(@DenizVerman)
Üye

teşekkür ederim rafet hocam benim isteğimde kişisel firewall olmasını şu yüzden istemiyorum kişisel firewall disable edilebiliyor mesala server kapatılıp açılıp zorunda kaldınız uzaktasınız uzakla bağlanıyorsunuz server yeniden başlıyınca kişisel firewall enable duruma geçiyor ve siz uzaktan servera bağlanamıyorsunuz localden birinin girip disable etmesi gerekiyor ben bunu nod32'de yaşadım bu bilgiler ışığında bana kaspersky'nin hangi versiyonunu önerirsiniz  client istemiyorum...

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 17/03/2008 23:24
Rafet S. AYATA
(@rafets-ayata)

[quote user="denver"]teşekkür ederim rafet hocam benim isteğimde kişisel firewall olmasını şu yüzden istemiyorum kişisel firewall disable edilebiliyor mesala server kapatılıp açılıp zorunda kaldınız uzaktasınız uzakla bağlanıyorsunuz server yeniden başlıyınca kişisel firewall enable duruma geçiyor ve siz uzaktan servera bağlanamıyorsunuz localden birinin girip disable etmesi gerekiyor ben bunu nod32'de yaşadım bu bilgiler ışığında bana kaspersky'nin hangi versiyonunu önerirsiniz  client istemiyorum...[/quote]

Aslında Kaspersky'ın dosya sunucuları için "File Server" olan sürümü tam olarak senin istediğin kapsamda ancak tek olarak alırsan çok bapalıya gelir yani satışı tek bildiğim kadarıyla yok. Yarın net öğrenirim 1 file server satılıyor mu satılıyorsa ne kadar diye. Ama sen bu arada Kaspersky Anti-Virus 7.0 ürünü indirip test edebilirsin 1 ay sınırsız kullanabiliyorsun memnun kalmazsan sistemden silebilirsin. Ayrıca Kaspersky ayarları içerisinden firewall veya başka bir korumayı tamamen kapattığında tekrar açmak için illaki ayarlarına girip oradan aktif etmelisin. Yani yeniden başladığında kendiliğinden aktif olma gibi bir yapısı yok. Fakat anlayamadığım bu sölediğim işlemler tüm antivirüslerde bu şekilde işler sanırım siz bir yerde yanlışlık yapmışsınız yoksa yeniden başlamada kendiliğinden aktif olmaz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/03/2008 23:33
Deniz Verman
(@DenizVerman)
Üye

hocam çok iyi olur kaspersky file server hakkında bilgi verirseniz ben mesala bu problemi eset smart security business editon versiyonunda yaşadım her açılışta disable etmem gerekiyordu firewalını

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 17/03/2008 23:45
Rafet S. AYATA
(@rafets-ayata)

[quote user="denver"]

hocam çok iyi olur kaspersky file server hakkında bilgi verirseniz ben mesala bu problemi eset smart security business editon versiyonunda yaşadım her açılışta disable etmem gerekiyordu firewalını

[/quote]

Resmi sitesinden inceleeyebilirsin. www.kaspersky.com.tr buradan kurumsal ürünler ve orada göreceksin Kaspersky File Server diye 😉

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/03/2008 23:54
Beyhan OSMANOGLU
(@BeyhanOSMANOGLU)
Üye

[quote user="denver"]

[/quote]

Merhaba.  

ESET NOD32 nin sadece Antivirus olan sürümü var. Bunu kullanırsan böyle bir sorunla karşılaşmazsın derim. Ben 100 client ve 8 tane 2003 server ( 1 Dc + 1 Isa 2004 + 3 Sql + 2 File + 1 Backup ) için bahsettiğin durum ile karşılaşmam. Ancak Isa 2004 için antivirüs programından yapılması gereken bir ayar var.

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/03/2008 18:24
Deniz Verman
(@DenizVerman)
Üye

beyhan bey biraz açabilirmisiniz eset'in hangi versiyonu bu acaba

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 19/03/2008 00:35
Rafet S. AYATA
(@rafets-ayata)

Söz verdiğimiz gibi fiyatlarıda geçiyorum; 

Kaspersky File Server tek olarak satışı mümkünmüş ancak fiyat olarak 230 dolar + KDV ...Bunun yerine Kaspersky BS 10 kullanıcı lisans alıp 180 dolar + KDV vermek daha mantıklı olur. Eğer ürünü almak isterseniz Kaspersky BS 10 kullanıcı lisanslı almanızı tavsiye ederim.

Saygılar

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/03/2008 15:19
Deniz Verman
(@DenizVerman)
Üye

teşekkürler rafet hocam....

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 19/03/2008 20:11
Rafet S. AYATA
(@rafets-ayata)

[quote user="denver"]teşekkürler rafet hocam....[/quote]

Hiç sorun değil her zaman yardım için buralarda olacağız inşallah.

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/03/2008 02:11
Deniz Verman
(@DenizVerman)
Üye

[quote user="Beyhan OSMANOGLU"][quote user="denver"]

[/quote]

Merhaba.  

ESET NOD32 nin sadece Antivirus olan sürümü var. Bunu kullanırsan böyle bir sorunla karşılaşmazsın derim. Ben 100 client ve 8 tane 2003 server ( 1 Dc + 1 Isa 2004 + 3 Sql + 2 File + 1 Backup ) için bahsettiğin durum ile karşılaşmam. Ancak Isa 2004 için antivirüs programından yapılması gereken bir ayar var.

[/quote]

rafet hocam bu esetin sadece antivirüs olan sürümü tam(sürüm versiyonu) olarak nedir acaba 

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 10/04/2008 12:37
Rafet S. AYATA
(@rafets-ayata)

Merhaba,

Ürün bu : http://www.nod32.com.tr/products/nod32.asp  eğer kurumsal alırsanız ayrıca belirtip almalısınız.

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/04/2008 18:11
Paylaş: