Windows 2008 Founda...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 2008 Foundation R2 - SBS 2011 Yükseltme hk  

RSS
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

Merhaba Arkadaşlar ;

Bir adet hali hazır'da çalışan DELL sunucum var. Üzerinde Windows Server 2008 Foundation R2 bulunmaktadır.

Çalışan Servisler ; 
- Active Directory,Dns,Wins

Ben şimdi Exchange satın almak istiyorum ama Aynı zamanda SQL kullanıyorum. Bunun için Windows Small Business Server Premium almayı düşünüyorum.

Kafama takılan sorular su şekilde ;

Foundation üzerinde bulunan Domain Controller'i System State yedeği ile yükseltme yapabilirmiyim.Çünkü elimde sadece 1 adet sunucu bulunmaktadır.SBS'i varolan sunucunun ADC yapma şansım bulunmamaktadır.

Şirket'te Türk Telekom hattı kullanıldığı için giden epostalarda Spam ile uğraşmamak adına Smart Host kullanmayı düşünüyorum. Bu yolu önerirmisiniz ?

SBS Satın aldığım zaman varolan CAL lisanslarım geçerli oluyor mu ? Yoksa tekrar SBS için TÜM Clientlar için Cal lisansı almam gerekir mi ?

Bu ürünleri tedarik edebileceğim bir firma önerebilirmisiniz. ( Bayi fiyatından )

Eğer vaktim olmazise cevap yazamazsam yorum yazan tüm arkadaşlara zaman ayırdıkları için teşekkür ederim.

Alıntı
Gönderildi : 13/12/2012 20:10
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Merhaba

Öncelikle Smart Host mantıklı olmuş.

CAL evet yeniden almanız gerekli.

Firma için Piramit bilgisayarı öneriyorum

Foundation üzerine SBS kurulacağını sanmıyorum ama denemediğim için kesin konuşmak doğru olmaz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/01/2013 20:36
Paylaş: