Bildirimler
Hepsini Temizle

SBS 2003 ün birebir kopyası  

RSS
Özgur Oner
(@OzgurOner)
Üye

Merhaba Arkadaşlar,

Benim şöyle bir projem var elimde bir adet sbs2003 kurulu ve çalışan bir sistemim var. Üzerinde AD, Dns ve Dhcp çalışıyor. Ben bu serverı 2008 e geçirmek istiyorum. Şu şekilde yapacağım kullanıcıların etkilenmemesi için.

Boş bir pcye sbs 2003 kurup aynı özellikleri yeni pcye konfigüre edeceğim. system statei alıp yeni pcye restore edeceğim. ve diğer çalışan servarın ethernetini çekip desktop pcye takacağım. böylece kullanıcılar birşeyden haberleri olmayacak. bende arka tarafta rahat rahat 2008 serverı kuracağım.

Böyle birşey yapmam mümkün mü?

Alıntı
Gönderildi : 08/08/2008 13:08
Sinan KAHRAMAN
(@SinanKAHRAMAN)
Saygın Üye

Portalımız üzerinde yer alan migration ile ilgili makale ve postları incelemenizi tavsiye ederim. Anladığım kadarı ile siz System State backupın ızı  farklı bir donanım üzerine restore edip çalıştırmayı düşünüyorsunuz.  System State AD yedekleri ile birlikte  registry kayıtlarınıda  backup lıyor ve restore ettiğinizde de aynı şekilde regidtry kayıtlarınıda geri alıyor. Bu yüzden System State backup ını farklı bir donanım üzerinde restore edemezsiniz (en azından ben öyle biliyorum ve yapıldığınıda duymadım).

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/08/2008 13:16
Serhat AKINCI
(@serhatakinci)
Tecrübeli Üye

Merhaba.

http://cozumpark.com/forums/thread/34677.aspx

Ayrıca, Acronis Universal Restore ile imaj alıp desktop PC ye atmayı deneyebilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/08/2008 13:16
Özgur Oner
(@OzgurOner)
Üye

Özür dilerim arkadaşlar ya.. valla ne yapacağımı şaşırdım:) 2 adet konu açmışım. moderatör arkadaşlar bu topiği silebilir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/08/2008 13:36
Paylaş: