SBS 2011 Active dir...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SBS 2011 Active directory  

RSS
Alpaslan Dinçel
(@AlpaslanDincel)
Üye

Merhabalar,

SBS 2011 standart kurulu sistemde additional olarak kattığım 2008R2 sunucumuz vardı. SBS 2011 çöktü ve yeniden kurmamız gerekli. ancak eski AD 2008R2 de duruyor ve fonksiyonel. FSMO rollerini bu sunucuya eseutil ile alabilirim. kullanıcılar çalışabiliyorlar. SBS 2011 i yeniden kurduğumuzda bu 2008R2 üzerindeki AD ye katabilir miyiz? yani mevcut AD yi kurtarmanın bir yolu var mı? acil olarak cevaplarınızı bekliyorum.

Alıntı
Gönderildi : 07/06/2012 16:46
Ufuk TATLIDIL
(@ufuktatlidil)
Saygın Üye

Çöktü derken sorun nedir? Detay verir misiniz.

Ayrıca rolleri aktarmanız yeterli. Tabi ADC kurduktan sonra Global Catalog işaretliyse sorun olmaz..

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/06/2012 16:56
Alpaslan Dinçel
(@AlpaslanDincel)
Üye

sbs 2011 normal modda açılıyor ancak ne sunucu yönetimine, ne registry e ne ağ ve paylaşım merkezine giriyordu. ağ arişimide yoktu. eset kurulu idi. güvenli modda da açılıyor ve heryere girebiliyorduk. trojanremover isimli bir program ile tarattım. program "hklm\system\currentcontrolset\services\W" isimli bir anahtar bulduğunu ve bunu svchost ile çalıştırduğını, potansiyel zararlı bir anahtar olduğunu ve anahtarı ve servisi kaldırmayı önerdi. bende uyguladım. restart eetiğimde sunucu açılmadı. siyah ekranda sadece mouse pointeri var ancak login ekranı gelmiyor. ctrl+alt del işe yaramıyordu. bu sefer güvenli modda da açılmadı. aynı şekilde kalıyor. system state yedeği yok. en son iyi yapılandırma da bir işe yaramadı. yani sunucuyu hiç bir şekilde açamıyoruz. benim söylemek istediğim SBS 2011 i yeniden kurduğumuzda 2008R2 deki AD ye additional olarak katarak mevcut AD yi kullana/kurtara bilir miyiz? yoksa SBS 2011 i kurduğumuzda 2008R2 deki AD ye additional olarak katmamıza izin vermez mi?

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/06/2012 17:14
Ufuk TATLIDIL
(@ufuktatlidil)
Saygın Üye

Rolleri aktarın. Sistemin sorunsuz çalıştığını kontrol edin. Akebinde yeni server'i kurup, adc olarak katabilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/06/2012 17:25
Alpaslan Dinçel
(@AlpaslanDincel)
Üye

emin olmak için soruyorum. 2008r2 üzerindeki active directory e small business server 2011 i additional olarak katabilirim ve diğer kurulumlara devam edebilirim (exchange/ sql vs.). doğru mu anladım. 2003 te bu mümkün değildi. sbs dc olarak sadece kendisini kullandırırdı ve herhangi bir standart 2003 ü additional olarak kattırmazdı. sanırım 2011 de işler değişti.

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/06/2012 17:42
Ufuk TATLIDIL
(@ufuktatlidil)
Saygın Üye

http://www.microsoft.com/tr-tr/sbs/compare-features.aspx

Entegre Ürünler

• Windows Server 2008 R2 Standard

• SQL Server 2008 R2 for Small Business

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/06/2012 18:21
Alpaslan Dinçel
(@AlpaslanDincel)
Üye

Active Directory Etki Alanına Katılma

Sadece oluşturma#

# zaman kısıtlamalı geçişli etki alanına katılım mevcuttur

bu kısmı anlayamadım. AD ye katılamıyor, ancak oluşturuyor diyor ancak # ile de "zaman kısıtlamalı geçişli" diyor. bu ne demek acaba?

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/06/2012 18:37
Paylaş: