Bildirimler
Hepsini Temizle

2003 de fax çalışması  

RSS
 Anonim

merhhaba arkadaşlar,

small business server 2003 service pack1 üzerine fax hizmetini kurdum tek bir harici fax modemle iyi bir şekilde çalışıyor.fax alıp göndermede sorun yok.server  AD ve exchange olduğu için faxlar kullanıcılara mail ile iletiliyor.

Diğer departmanlarada bu şekilde faxı kullanmaları için şunu düşünüyorum

4 tane fax hattı için 4 tane  harici fax modem(com) ve comport çoklayıcı alacağım.(small business 4 com portu destekliyormuş).gelen faxları nasıl yönlendireceğimi anladım fakat fax göndeririken nasıl bir yol izlenecek onu anlayamadım.

böyle bir fax çalışması verimli olurmu beni birden fazla modem düşündürüyor.önerileriniz varmı bu konuda

teşşekürler,

.

Alıntı
Gönderildi : 07/03/2008 13:25
Ertan KURUN
(@ErtanKURUN)
Üye

Merhaba Diğer departmanlarda Exchange yapısı mevcut değilmi ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/03/2008 15:50
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Merhaba

GFI kullanmanız halinde yönlendirme yapabilirsiniz. Ancak o bile çok zor . nedeni ise OCR desteği yani lisansı almalı ve gelen faxların to kişileri ad ile uyuşmalı dır . Veya siz tek te kural yazacaksınız bu numaradan gelemi şu mailbox a yönlendir gibi.

yani bu iş biraz maliyetli bir iş .

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/03/2008 15:52
Rafet S. AYATA
(@rafets-ayata)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

ACT Fax ile bu işlemi yapabilirsin. Analog hatlarda her hattı bir kullanıcıya yönlendirebilirsin veya bir departmana gönderebilirsin. Hem ACT Fax Türkçe ve kullanımı çok kolay hemde fiyatı diğer ürünlere göre daha uygun.

Veya aynı ürünle birlikte Digital hatlar veya ISDN alırsanız bu işlemide yapabilirsiniz ama burada tabi ISDN 25 - 50 veya 100 kullanıcı gibi büyük ölçekli yapılarda kullanılabiliyor.

Eğer düşünürseniz her iki yöntemide yardımcı olabilirim bu konuda.

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/03/2008 19:20
 Anonim

arkadaşlar yardımlarınız için teşekkürler öncelikle,

şirkette 60 client ve aynı binada iki katta toplam 5 departmanımız var.ACT fax türkçe ise bizim işimizi oldukça kolaylaştıracaktır.Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.Hangi bilgileri vermem gerekli? ISDN ve dijital hattın analogdan farkını da kısaca açıklayabilrimisiniz.

Teşekkürler,

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/03/2008 14:46
Rafet S. AYATA
(@rafets-ayata)

Bu istediğin projeye bağlı şekillenebilir. Örneğin : 1 fax hattın vardır ve sen gelen tüm faxları bir bilgisayara ulaşıp daha sonra manuel olarak (örneğin sekretarya bilgisayarına gelen tüm faxlar sekretarya çalışanı inceleyip ilgili kişinin fax kutusuna gönderir) bu analog hattalarda yapılan projedir. Digital hatlarda ise örneğin 4 hattın vardır her hat bir değartmanın fax numarasıdır alacağın bir kart ile gelen bu faxları otomatik ilgili departman kullanıcılara dağıtımını sağlarsın. ISDN ise bir hat üzerinden iç hat dağıtmaya benzer her kullanıcıya bir numara dağıtır. Böylelikle fax çekilen numara otomatik kullanıcıya faxlanır.

Eğer projeyi yapılandırmak istiyorsan benimle iletişim kurabilirsin sana bu konuda yardımcı olabiliriz. Bilgi olarak özel mesaj ile Firma adı,adres ve telefon bilgileri vermen yeterli ... Gelip demo kurulum ve 1 saat teknik bilgi vererek 1 ay denemeni sağlayabiliriz. Memnun kalırsan satın alırsın.

Saygılar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/03/2008 16:57
Dogan ERGEZER
(@doganergezer)
Üye

sanırım bu güzel bir makale olur bizde denemek ve incelemek isteriz diye düşünüyorum

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/03/2008 14:54
Dogan ERGEZER
(@doganergezer)
Üye

http://www.actfax.com.tr/video_faks.htm

bu adreste video görüntüleri var , ilgilenenler için

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/03/2008 15:02
Deniz Verman
(@DenizVerman)
Üye

bu act faxı hiç kullanan oldumu acaba arkadaşlar fax almadı herhangi bir problem yaratıyormu acaba kullanan bizi bilgilendirirseniz çok memnun oluruz...

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/03/2008 23:51
Rafet S. AYATA
(@rafets-ayata)

[quote user="denver"]bu act faxı hiç kullanan oldumu acaba arkadaşlar fax almadı herhangi bir problem yaratıyormu acaba kullanan bizi bilgilendirirseniz çok memnun oluruz...[/quote]

Bu ürünü kullanan firmaların başında Turk Telekom,Ayedaş ve TUBİDAK gibi kurumlar var ... Eğer sorun olsa sanırım bunları refarans olarak göstermezler. Ben eğitim seminerine katıldım ve şu kadarını söyleyeyim kurulum ve kullanımı yarım saat içerisinde hazır duruma geliyor. Hatta Terminal Clientlere bile bu yazılımın clientını kurabiliyorsun. Ve ürünün server versiyonunu illaki sunucu bilgisayarına kurmak zorunda değilsin ...Win 95 üzerinde dahi çalışabiliyor.

Burada en önemlisi kullanılan donanımlardır. Mesala internal bir fax kullanırsan sorun yaşarsın tavsiye olarak external bir modem tercih edilmelidir. Tabi yapına göre bu projelendirilir ve bilgilendirilir.

Saygılar

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/03/2008 12:36
Beyhan OSMANOGLU
(@BeyhanOSMANOGLU)
Üye

[quote user="denver"]bu act faxı hiç kullanan oldumu acaba arkadaşlar fax almadı herhangi bir problem yaratıyormu acaba kullanan bizi bilgilendirirseniz çok memnun oluruz...[/quote]

Selam .

Ben kendi firmamda kullanıyorum 25 in üstünde istemcide kurulu.

Donanım olarak US Robotics External modem ile altı aydır hiç sorun yaşamadım. ve Rafet beyin dediği gibi istemcilere ACT nin client programını kurarak fax trafiğini tamamen kullanıcıların eline bırakabiliyorsun. Tabi önemli bir nokta fax geldiğinde tüm kullanıcıların görme imkanı var.

Paralelde farklı bir Server 2003 Std R2 üstünde de  tanımlı olan Fax server hizmeti bile bazen gelen çağrılara cevap vermediği oluyor ki. ACT de bununla karşılaşmadım.

İyi çalışmalar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/03/2008 20:57
Deniz Verman
(@DenizVerman)
Üye

arkadaşlar ben problemi çözdüm ne gerek var act faxa felan dünyanın parasını vereceksiniz ne güzel microsoft bize sunmuş ücretsiz fax server arkadaşlar idda ediyorum hayes accura modem aldım önceden yaşadığım yarım gelme olma olayları hiç gelmeme olayları tamamen ortadan kalktı 3 gündür deniyoruz daha hiç problem çıkmadı isteyen deneyebilir....hayes accura external modem

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/03/2008 00:49
Rafet S. AYATA
(@rafets-ayata)

[quote user="denver"]

arkadaşlar ben problemi çözdüm ne gerek var act faxa felan dünyanın parasını vereceksiniz ne güzel microsoft bize sunmuş ücretsiz fax server arkadaşlar idda ediyorum hayes accura modem aldım önceden yaşadığım yarım gelme olma olayları hiç gelmeme olayları tamamen ortadan kalktı 3 gündür deniyoruz daha hiç problem çıkmadı isteyen deneyebilir....hayes accura external modem

[/quote]

Sevgili Denver sorunun tamamını okursan yukarıda istenilenleri microsoft fax veremiyor bu yüzden diğer fax programları öneriliyor. Soruyu bir daha okumanı tavsiye ederim.

Saygılar 

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/03/2008 02:28
Abdullah KARAKULLUKCU
(@abdullahkarakullukcu)
Üye

Selam arkadaşlar;

Konu baya bir eski olduğu için çözüm yazmak istemedim.

Actfax ile ilgili her sorunuza cevap verebilirim. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/11/2013 10:52
Paylaş: