SBS 2011 Remote Des...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SBS 2011 Remote Desktop sorunu  

Nuri Özden
(@NuriOzden)
Üye

Selamlar, domain ortamındaki bir Windows 7 istemciye web üzerinden ya da server'dan remote desktop yapmaya kalktığımda alttaki hatayı veriyor. Ancak bu bilgisayara yine aynı ağdaki kendi bilgisayarımdan mstsc çalıştırarak bağlanmaya çalıştığımda sorun yaşamıyorum. Amacım insanların evden bilgisayarlarına remote ile bağlanıp çalışmalarını sağlamak. 

"This computer can't verify the identity of the RD gateway "sites". It's not safe to connect to servers that can't the identified. 

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 27/09/2011 13:24
Mesut ALADAĞ
(@mesutaladag)
Üye

Merhabalar,

http://www.andrewstechnology.co.uk/reference/tips/44-sbs2011-rd-gateway-cant-verify-error.html   makalesindeki adımları uygularmısınız?

iyi çalışmalar,

Mesut Aladağ.
Microsoft MVP, MCT

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/09/2011 16:29
Nuri Özden
(@NuriOzden)
Üye

Bu adımı uyguladım. Ancak değişen birşey yok. Hatada sertifikayı göster dediğimde ayrıntılarında "Bu CA Kök sertifika güvenilir değil çünkü Güvenilir Kök Sertifika Yetkilileri deposunda  değil" notu yazıyor. 

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 27/09/2011 16:59
Selçuk HÜNER
(@selcukhuner)
Üye

SBS 2011 de GPO üzerinden dağıtılan RDP kuralı sadece SBS 2011 local ağındaki IP aralığından bağlanacak şekilde düzenlenmiş olduğundan böyle bir sorun çıkma ihtimali olduğunu düşünüyorum.

GPO üzerinde ilgili RDP kuralının Scope özelliğini değiştirmek gerekiyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/09/2011 19:56
Nuri Özden
(@NuriOzden)
Üye

Tekrar merhaba,

Maalesef sorun düzelmedi. Localdeki serverdan yine localdeki client'a bile bağlanmak istediğimde aynı sorunu veriyor.   

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 29/09/2011 13:48
Ufuk EFE
(@UfukEFE)
Üye

Merhaba;

\\SERVER\Public\Downloads   buradan "Install Certificate Package" paketini yükle ve yerel sürücüne açtıktan sonra sertifika yukleme işlemine devam et sertifika yüklendikten sonra  ağındaki başka bir lokal makinaya web arayüz üzerinden remote desktop ile bağlanabilirsin....

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/10/2011 21:28
Paylaş: